Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Depozytory kluczy SAIK

Printer Friendly and PDF

leadPolska firma bt electronics już od 14 lat zajmuje się projektowaniem i produkcją zabezpieczeń elektronicznych. Doświadczenie zaowocowało wielością rozwiązań spełniających oczekiwania najbardziej wymagających klientów. W poprzednim numerze Zabezpieczeń (3/2014) zaprezentowałem szafkę na klucze SAIK BASIC. W niniejszym artykule postaram się przybliżyć pozostałe rozwiązania SAIK. SAIK (System Automatycznej Identyfikacji Kluczy) to wspólna nazwa dla różnego rodzaju depozytorów i szaf, służących głównie do przechowywania kluczy.

Najprościej rzecz ujmując, depozytor to bezpieczny schowek na klucze do najważniejszych pomieszczeń w siedzibie przedsiębiorstwa, na nośniki danych, dokumenty, urządzenia elektroniczne itp. Depozytory są w pełni samoobsługowe i działają w trybie ciągłym, bez konieczności ich stałego nadzorowania. Dzięki wyposażeniu schowków w zaawansowaną elektronikę i podłączeniu ich do sieci komputerowej powstał nowoczesny system, który nie tylko chroni cenne przedmioty, ale również daje pełną kontrolę nad dostępem do nich. Takie rozwiązania są najczęściej wybierane przez instytucje państwowe, w tym urzędy centralne, wojsko i firmy prywatne, które są zainteresowane sprawnym, bezpiecznym i łatwym sposobem wydawania kluczy swoim pracownikom.

SAIK KEY – depozytor kluczy

Depozytor SAIK KEY umożliwia pobieranie i zwrot kluczy przechowywanych w specjalnych gniazdach i jest wybierany przez 80% naszych klientów. Klucze są przypinane do specjalnych breloków, które następnie są umieszczane w depozytorze. Dostęp do nich jest chroniony przez solidne drzwi, które standardowo są wyposażone w podwójną, klejoną szybę pokrytą folią antywłamaniową, oraz blokadę breloka, która jest zwalniana po wybraniu konkretnego klucza.

Każdy klucz znajdujący się w depozytorze jest chroniony i tylko osoby uprawnione mają do niego dostęp. Identyfikacja klucza odbywa się za pomocą zaprogramowanego breloka trwale połączonego z kluczem. W ofercie mamy również depozytory SAIK RIFD, w których identyfikacja kluczy odbywa dzięki bezstykowej technologii Radio-Frequency Identification. Depozytory kluczy rejestrują wszystkie zdarzenia zachodzące w systemie, umożliwiają tworzenie szczegółowych raportów na podstawie ustalonych kryteriów i mają wbudowany moduł rejestracji czasu pracy (RCP).

SAIK LOCK – depozytor wkładkowy na klucze

Depozytor SAIK LOCK jest przeznaczony do przechowywania kluczy w budynkach, w których zastosowano system klucza centralnego (master key). W depozytorze tym klucze przechowywane są we wkładkach odpowiadających wkładkom w konkretnych drzwiach. Zapewnia to całkowitą ochronę profilu i grani roboczej klucza przed skopiowaniem. Każdy deponowany klucz może zostać zwrócony tylko do właściwej wkładki (mechaniczna identyfikacja klucza). Konstrukcja depozytora umożliwia zainstalowanie wkładek dowolnego producenta zamków działających w systemie klucza centralnego.

SAIK SOFT – elektroniczny system usprawniający pracę portiera

System SAIK SOFT to rozwiązanie dla tych firm i instytucji, które potrzebują łatwego i kompleksowego usprawnienia obiegu kluczy używanych przez pracowników. Osoby odpowiedzialne za wydawanie kluczy są wyposażone w rejestrator SAIK SOFT z wyświetlaczem LCD. Dzięki niemu każde wydanie i zwrot klucza jest odnotowywane przez oprogramowanie. Istotne jest to, że portierzy są informowani o tym, do jakich kluczy pracownik ma uprawnienia. Takie rozwiązanie eliminuje ryzyko wydania klucza osobie nieuprawnionej i skraca do niezbędnego minimum czas potrzebny na pobranie i zwrot klucza.

SAIK SOFT ma także wbudowany moduł rejestracji czasu pracy, dzięki czemu każde przyłożenie karty do czytnika może być wykorzystane do ustalenia czasu pracy danego pracownika. Zaawansowane oprogramowanie składające się z części administracyjnej, raportowej i alarmowej umożliwia dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb.

SAIK BOX – elektroniczne szafki depozytowe

SAIK BOX – jest skrytkowym depozytorem przeznaczonym do ochrony nośników danych (dysków) przed dostępem osób niepowołanych.

Może też zabezpieczać inne cenne przedmioty lub dokumenty. Typowe urządzenie SAIK BOX jest wyposażone w dziesięć skrytek z programowo definiowanymi prawami dostępu. Modułowa budowa depozytora umożliwia rozbudowę systemu o kolejne segmenty, a także integrację depozytora na klucze i schowków depozytowych.

SAIK BOX 2 – depozytor kluczy specjalnych

Depozytor SAIK BOX2 służy do przechowywania kluczy o wymiarach odbiegających od przeciętnych i jednocześnie takich, które wymagają specjalnej ochrony profilu. Mogą to być klucze do kancelarii tajnych, sejfów, skarbców, archiwów i innych istotnych pomieszczeń. Klucze (lub ich pęki) są zamykane są w indywidualnych skrytkach. Przytwierdza się do nich zaprogramowany brelok. Podczas deponowania kluczy w skrytce brelok jest umieszczany w specjalnym gnieździe, dzięki czemu możliwa jest pełna identyfikacja kluczy. Takie rozwiązanie nie tylko zapewnia pełną ochronę kluczy, ale także umożliwia zapoznanie się z historią ich użytkowania.

SAIK BOX IN BOX – podwójne zabezpieczenie kluczy

Jest to propozycja dla instytucji o najwyższych standardach bezpieczeństwa. W depozytorach SAIK BOX IN BOX klucze są przechowywane w plombowanych pojemnikach, a każdy pojemnik jest umieszczany w innej, odrębnie zamykanej i nadzorowanej skrytce. Depozytory są wyposażone w precyzyjne zamknięcia przystosowane do plombowania za pomocą pieczęci wyciskowej (referentki). Mogą także służyć do przechowywania innych przedmiotów, np. plombownic. Rozmiar pojemników może zostać dostosowany do wymagań klienta. Pojemniki mają indywidualne identyfikatory i są rozpoznawane przez depozytor, zatem zwracane klucze mogą być umieszczane w dowolnej skrytce. Depozytor SAIK BOX IN BOX współpracuje z dowolnymi elementami systemu SAIK.

SAIK HOLD – depozytor na klucze i dowody rejestracyjne pojazdów

SAIK HOLD to depozytor do przechowywania dokumentów z przyklejonym znacznikiem RFID oraz dowodów rejestracyjnych i kluczyków do pojazdów mechanicznych. Produkt jest przeznaczony głównie dla firm posiadających floty samochodowe, wypożyczalni, salonów samochodowych itp.

Więcej informacji na temat produktów z rodziny SAIK znajdą Państwo na stronie www.bte.pl.

Marcin Drzewicki
bt electronics
saik@saik.pl
tel. (+48) 12 429 36 16

 

Zabezpieczenia 4/2014

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony