Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

SAIK BASIC. Elektroniczna szafka na klucze

Printer Friendly and PDF

leadBt electronics jest polskim producentem elektronicznych zabezpieczeń, działającym na rynku od 14 lat. Dzięki doświadczeniom zebranym w tym czasie wiemy, że nie każdy klient, który chciałby zabezpieczyć klucze i uporządkować ich obieg w fi rmie, potrzebuje najbardziej zaawansowanych rozwiązań, jakimi są depozytory kluczy. Wielu oczekuje standardowego urządzenia, które zapewni prawidłową gospodarkę kluczami z zachowaniem niskich kosztów wdrożenia. Szafka na klucze SAIK BASIC powstała jako odpowiedź na tego rodzaju oczekiwania.

Zasada działania

Szafka na klucze pozwala na pobranie lub zwrot klucza bezpośrednio przez użytkownika, bez pośrednictwa pracownika ochrony czy portiera. Urządzenie powinno być zawieszone na ścianie w pobliżu głównego wejścia. Klucze są chronione przez solidne stalowe drzwi, które mogą być otwierane tylko przez te osoby, które upoważnił do tego administrator systemu. Dostęp do kluczy może być ograniczony czasowo, np. do godzin pracy pomiędzy 8.00 a 16.00, lub indywidualnie według uznania.

Aby prawidłowo zalogować się do urządzenia, należy albo wpisać odpowiedni kod PIN, albo użyć karty zbliżeniowej. Standardowo w urządzeniu montowane są czytniki w standardzie Mifare lub Unique bądź czytniki dostarczone przez nabywcę. Dzięki temu nie ma konieczności wprowadzania kolejnych kart 52 3/2014 ZABEZPIECZENIA Każdy komplet może składać się z 1-10 kluczy, przymocowanych do specjalnych breloków za pomocą plomb z indywidualnymi numerami seryjnymi. Breloki umieszcza się w szafce. Każdorazowe pobranie lub zwrot breloka jest odnotowywane i przypisywane tej osobie, która po autoryzacji otworzyła drzwi urządzenia. Instalacja i konfi guracja Konstrukcja szafek SAIK BASIC pozwala na ich samodzielną instalację na dowolnym solidnym podłożu: z betonu, cegły lub innego materiału o podobnych właściwościach. Zamocowanie szafki na klucze nie różni się niczym od montażu zwykłej szafki, a wszystkie potrzebne do tego elementy są dostarczane wraz z nią. Szafka może być podłączona do istniejącej sieci IP lub bezpośrednio do komputera. Do zarządzania nią wystarczy przeglądarka internetowa, dlatego też nie ma konieczności instalacji specjalistycznego oprogramowania, a wszystkie dane są zawsze trwale zapisane w pamięci szafki. Oprogramowanie umożliwia generowanie raportów dotyczących pracy urządzenia i historii operacji na kluczach. Gwarancja i cena Szafki SAIK BASIC są objęte gwarancją typu door to door przez okres 12 miesięcy, z możliwością wydłużenia okresu gwarancyjnego do 60 miesięcy. Ceny kompletnych, gotowych do uruchomienia zestawów zaczynają się od 9900 zł netto. Więcej informacji na temat SAIK BASIC i innych produktów z rodziny SAIK znajdą Państwo na stronie www.bte.pl. Marcin Drzewicki bt electronics saik@saik.pl tel. (+48) 12 429 36 16 Fot. 1. SAIK BASIC zbliżeniowych, jeśli w firmie używane są już karty w innym standardzie.

Szafka jest wyposażona w alfanumeryczny wyświetlacz LCD i wytrzymałą, metalową klawiaturę. Takie połączenie pozwala na łatwą i szybką obsługę urządzenia przy jednoczesnym zapewnieniu odporności na akty wandalizmu.

fot1

Fot. 1. SAIK BASIC

Bezpieczeństwo

W podstawowej wersji szafek SAIK BASIC każdy klucz jest bez przerwy monitorowany. W sytuacji gdyby pracownik pobrał klucz, którego nie miał prawa pobrać – uruchamiana jest syrena alarmowa, która wskazuje, że wystąpiła sytuacja nieprawidłowa. Taka informacja jest zapisywana w systemie, możliwe jest również włączenie powiadomienia na zewnętrznym systemie alarmowym.

Każde urządzenie ma zasilanie awaryjne, które umożliwia jego pracę nawet przez 24 godziny bez zasilania sieciowego. Po upływie tego czasu dostęp do kluczy nie zostanie ograniczony, dzięki dołączonym kluczom serwisowym pozwalającym na otwarcie drzwi depozytora w trybie awaryjnym.

Dwa rozmiary

Automatyczne szafki na klucze SAIK BASIC są dostępne w dwóch rodzajach: deponują 24 lub 48 kompletów kluczy.

Każdy komplet może składać się z 1-10 kluczy, przymocowanych do specjalnych breloków za pomocą plomb z indywidualnymi numerami seryjnymi. Breloki umieszcza się w szafce. Każdorazowe pobranie lub zwrot breloka jest odnotowywane i przypisywane tej osobie, która po autoryzacji otworzyła drzwi urządzenia.

Instalacja i konfiguracja

Konstrukcja szafek SAIK BASIC pozwala na ich samodzielną instalację na dowolnym solidnym podłożu: z betonu, cegły lub innego materiału o podobnych właściwościach. Zamocowanie szafki na klucze nie różni się niczym od montażu zwykłej szafki, a wszystkie potrzebne do tego elementy są dostarczane wraz z nią. Szafka może być podłączona do istniejącej sieci IP lub bezpośrednio do komputera. Do zarządzania nią wystarczy przeglądarka internetowa, dlatego też nie ma konieczności instalacji specjalistycznego oprogramowania, a wszystkie dane są zawsze trwale zapisane w pamięci szafki. Oprogramowanie umożliwia generowanie raportów dotyczących pracy urządzenia i historii operacji na kluczach.

Gwarancja i cena

Szafki SAIK BASIC są objęte gwarancją typu door to door przez okres 12 miesięcy, z możliwością wydłużenia okresu gwarancyjnego do 60 miesięcy. Ceny kompletnych, gotowych do uruchomienia zestawów zaczynają się od 9900 zł netto.

Więcej informacji na temat SAIK BASIC i innych produktów z rodziny SAIK znajdą Państwo na stronie www.bte.pl.

 

Marcin Drzewicki
bt electronics
saik@saik.pl

 

Zabezpieczenia 3/2014

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony