Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Firmy Canon i Axis Communications informują o zmianie struktury sprzedaży i strategii marketingowej

Printer Friendly and PDF

Canon i Axis Communications poinformowały o zawarciu porozumienia, na mocy którego obie firmy wprowadzą zmiany w zakresie struktury sprzedaży i marketingu na większych rynkach regionalnych.

W regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) i w Ameryce Północnej firma Axis przejmie odpowiedzialność za marketing i sprzedaż pełnej oferty sieciowych produktów dozoru wizyjnego i produktów Canon. W regionie EMEA zmiany obowiązują od 1 września br., w Ameryce Północnej zostaną wprowadzone od 1 października br. W Japonii sprzedaż produktów Canon nadal prowadzona będzie przez Canon Marketing Japan, jednostkę która wykorzystując swoją rozbudowaną sieć sprzedaży i bazę klientów dodatkowo wspierać będzie sprzedaż produktów Axis w Japonii.

Wykorzystując potencjał marketingowy firmy Axis do rozwoju sprzedaży produktów marki Canon w Europie i Ameryce Północnej, Canon Europe i Canon U.S.A. zostaną jej wyłącznymi dostawcami w regionie EMEA oraz w Ameryce Płn. W regionie Azji i Pacyfiku Canon nadal przygląda się istniejącym możliwościom obsługi oferty produktów firmy.

Rynek kamer sieciowych wykazuje ogromny potencjał, dlatego Canon coraz mocniej zaznacza na nim swoją obecność. Od momentu przyjęcia firmy Axis do Canon Group w kwietniu 2015 r., obie firmy analizowały różne możliwości rozwoju i oferowania produktów sieciowych. Nowa struktura sprzedaży i strategia marketingowa, które wykorzystują mocne strony obu firm na największych regionalnych rynkach, zapewnia maksymalną synergię Canon – Axis.

Wsparcie i zaangażowanie Canon na rzecz klientów i partnerów pozostaje bez zmian. W ramach nowego modelu, partnerzy i klienci będą mogli korzystać z doświadczenia firmy Axis w obszarach, takich jak sprzedaż, marketing i wiedza techniczna. Będą także mieli dostęp do szerszej oferty produktów i rozwiązań od wiodącego na rynku dostawcy sieciowych kamer dozoru wizyjnego.

Canon jest przekonany, że ten nowy model pozwoli obu firmom zwiększyć możliwości rozwoju na rynku sieciowych kamer, umacniając jednocześnie pozycję Canon Group, jako lidera branży.

Bezpośr. inf. Canon Europe

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony