Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

International Consultant Event – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

Dnia 14 czerwca 2017 roku, w krakowskim centrum konferencyjnym ICE (International Conferences and Entertainment) odbyła się międzynarodowa konferencja zorganizowana przez firmę Bosch. Podczas imprezy wygłoszonych zostało kilkanaście prelekcji oraz odbyły się prezentacje prowadzone przez partnerów biznesowych firmy Bosch, głównie z Europy środkowo-wschodniej. Tematem wiodącym były zabezpieczenia dużych budynków biurowych i przemysłowych, a także obiektów w których niezbędne jest zapewnienie bezpieczeństwa w warunkach krytycznych.

Trudno w kilku słowach opisać tak szeroki zakres tematyczny prelekcji i prezentacji, jednak należy podkreślić, że głównym celem konferencji było przedstawienie możliwości integracji najnowszych produktów Bosch z systemami zabezpieczeń pochodzącymi od innych dostawców. Tego typu integracja jest potrzebna zawsze, gdy w budynku czy chronionym obiekcie już pracują różne systemy zabezpieczające, zaś Bosch stawia sobie za cel obsługę całego obiektu z użyciem jednej, wspólnej platformy programowej.

Ponieważ tego typu rozwiązania opierają się niemal wyłącznie na oprogramowaniu, nie zabrakło akcentów dotyczących bezpieczeństwa w sieci IP. Ciekawą prelekcję wygłosił zawodowy haker, który jest zatrudniany do podejmowania prób włamania się do systemu komputerowego zleceniodawcy. Wymaga to oczywiście odpowiednich gwarancji prawnych, zwalniających hakera od odpowiedzialności w przypadku pokonania zabezpieczeń. Obecnie uznaje się, że tego typu metoda wykrywania luk w systemie zabezpieczeń jest najskuteczniejsza.

Futurystyczną wizję projektowania wielkich obiektów budowlanych zaprezentowała firma dostarczająca oprogramowanie i sprzęt do systemów wirtualnej rzeczywistości. Uczestnicy spotkania mogli sami przekonać się jak wygląda olbrzymi stadion, po którym można było chodzić w wirtualnej rzeczywistości. Obserwując z boku takiego podróżnika ma się nieodparte wrażenie, że ten człowiek ma halucynacje, gdyż wykonuje jakieś dziwne ruchy rękami, chwyta i ogląda jakieś nieistniejące przedmioty, tymczasem w wirtualnej rzeczywistości widzi on realistyczne, trójwymiarowe obrazy.

Konferencja odbyła się w centrum konferencyjnym ICE nie tylko ze względu na to, że ten obiekt doskonale nadaje się do organizowania tego typu imprez, lecz także dlatego, że cały system zabezpieczeń tego budynku jest wykonany z użyciem oprogramowania i sprzętu firmy Bosch. Zintegrowane są także wszystkie systemy niezbędne do funkcjonowania budynku, takie jak klimatyzacja, ogrzewanie, oświetlenie etc. Ostatnią z prelekcji wygłosił dyrektor ICE, który stwierdził, że do obsługi wszystkich systemów zabezpieczających oraz systemów automatyki budynkowej w tym gigantycznym obiekcie wystarczyło zatrudnić zaledwie 40 osób.

Na zakończenie imprezy, wszyscy jej uczestnicy zostali oprowadzeni po obiekcie i mogli naocznie przekonać się na czym polegały rozwiązania techniczne, wykorzystane w systemach zainstalowanych przez firmę Bosch.

Andrzej Walczyk
Redakcja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony