Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa – Gdańsk 26-28 kwietnia 2017

Printer Friendly and PDF

Pomimo, że międzynarodowe targi Europoltech znacznie odbiegają tematycznie od zagadnień omawianych na łamach Zabezpieczeń warto było je odwiedzić.

Na większości stoisk eksponowane były elementy wyposażenia i uzbrojenia służb mundurowych, jednak elementy techniki zabezpieczeń też były obecne. Przykładem mogą być kamery termowizyjne sprzężone z kamerami pracującymi w widmie optycznym, które służą do ochrony peryferyjnej obiektów o znaczeniu strategicznym.

Eksponowane były również kamery zainstalowane na pokładach dronów. Drony stanowią niezastąpione narzędzie dla policji oraz służb bezpieczeństwa państwa, lecz także mogą być wykorzystywane do celów terrorystycznych. Jedna z firm oferowała karabinek mikrofalowy, służący do elektronicznego unieszkodliwiania dronów, którego działanie zostało zaprezentowane podczas pokazu.

Wystawa miała charakter zamknięty, pomimo to stoiska były oblegane przez zwiedzających, co świadczy o wysokiej randze tej imprezy.

Andrzej Walczyk
Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony