Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Sezon Kongresów Pożarnictwa edycji 2015 rozpoczęty. Za nami pierwsze konferencje w Gdańsku i we Wrocławiu

Printer Friendly and PDF

Konferencja we Wrocławiu odbyła się 18 lutego br. – udział w niej wzięło blisko 180 uczestników. W Gdańsku kongres odbył się 17 marca – uczestniczyło w nim około 160 osób.

 


Kongres Pożarnictwa, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest firma DND, cieszy się dużym zainteresowaniem projektantów biur architektonicznych, deweloperów, instalatorów, generalnych wykonawców inwestycji, inwestorów instytucjonalnych. Jest także miejscem spotkań miedzy innymi rzeczoznawców ds zabezpieczeń pożarowych, inżynierów i przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej.

Spotkanie projektantów w Europejskim Centrum Solidarności (ECS)
W tym roku konferencja w Gdańsku odbyła się na terenie nowo otwartego ECS – obiektu nowoczesnego, zaawansowanego architektonicznie i technologicznie, wyposażonego w najnowocześniejsze systemy zabezpieczeń, w tym również system sygnalizacji pożarowej. Goście kongresu mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnej, interaktywnej stałej ekspozycji, która przedstawia współczesną historię Polski – powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo.

 

Wiedza dla specjalistów
Praktycy podczas dwóch sesji konferencji mogli zapoznać się z wieloma powiązanymi ze sobą dziedzinami – począwszy od nowości w instalacjach elektrycznych, wentylacyjnych i gaśniczych po bierną ochronę przeciwpożarową. Konferencja miała charakter szkoleniowy. Wydarzenie cieszyło się wysoką frekwencją. Spotkali się przedstawiciele producentów rozwiązań i systemów zabezpieczeń pożarowych z inwestorami i instalatorami.

Oświetlenie awaryjne – obowiązki użytkowników
Podczas konferencji szczególny nacisk został położony na zaganienia związane z oświetleniem awaryjnym – obowiązkiem użytkowników w zakresie jego dozoru i utrzymania. Problematykę tę szczegółowo omówił partner kongresu – przedstawiciel firmy AWEX (polski producent oświetlenia awaryjnego). Temat był kontynuowany również podczas specjalnego Panelu Eksperckiego, podczas którego gość specjalny i jednocześnie ekspert merytorczy konferencji mgr inż. Rafał Marasz (z-ca naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KM PSP w Bydgoszczy) omówił podstawowe wymagania w zakresie oświetlenia awaryjnego oraz najczęściej popełniane błędy projektowe i montażowe. Tradycyjnie już projektanci odwiedzający część wystawienniczą mogli porównać i przetestować prezentowane produkty oraz skonsultować omawiane zagadnienia.

 


SAP, SSWiN, KD i SSP na Kongresie Pożarnictwa
Ciekawe prezentacje, pokazy, specjalistyczne wykłady połączone ze wskazówkami i wytycznymi dla projektantów i instalatorów to już stały element kongresu. Wśród omówionych tematów (we Wrocławiu i Gdańsku) znalazły się m.in.:
– instalacje elektryczne, wentylacyjne i gaśnicze w zakresie projektowania, montażu czy eksploatacji,
– systemy sygnalizacji pożarowej, systemy sygnalizacji włamania i napadu,
– odcinanie zasilania obiektów budowlanych przez jednostki PSP technologią PPN,
– uregulowania prawne zobowiązujące do montażu systemów detekcji,
– środki i instalacje gaśnicze, systemy detekcji, oddymiające i odcinające zasilanie,
– iniekcyjne uszczelnienia przeciwwodne,
– systemy bezpieczeństwa dla budynków użyteczności publicznej w zakresie odprowadzania dymu i ciepła,
– kamery termowizyjne w diagnostyce zagrożeń w budownictwie, energetyce i utrzymaniu ruchu,
– przeszklenia i przegrody przeciwpożarowe drzwi i fasad.

Interesują Cię zagadnienia związane z właściwym doborem urządzeń i systemów ochrony przeciwpożarowej pod względem technicznym i ekonomicznym, chcesz zapoznać się z materiałami, które są godne polecenia przy realizacji inwestycji, szukasz możliwości doskonalenia i dostępu do aktualnych rozwiązań w dziedzinie budownictwa i zabezpieczeń ppoż. to Kongres Pożarnictwa jest dla Ciebie! Do grona stałych partnerów kongresu dołączyli w bieżącej edycji: Miwi-Urmet Sp. z o.o., Aluprof S.A., GEZE Polska Sp. z o.o., ES-SYSTEM S.A., Tommex Żebrowscy Sp. J., Przedsiębiorstwo Usług Informatycznych ZETO-PROJEKT Sp. z o.o., Hörmann Polska Sp. z o.o., FELS-WERKE Sp. z o.o. Oddział w Polsce, DIPOL Gołaszewski, Gwizdała, Waśniowski S.J., Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. (Rigips Saint-Gobain) i FAKRO Sp. z o.o.

Najbliższa konferencja zaplanowana jest na 16 kwietnia w Katowicach, podczas której szczególny nacisk zostanie położony na systemy detekcji i sygnalizacji pożarowej oraz wentylacji i oddymiania. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest  jednak wszcześniejsza rejestracjana:  uczestnik@dlaspecjalistow.org. Szczegółowe informacje u organizatora.

Serdecznie zapraszamy.

Kontakt:
DND Project – Kongresy i Konferencje Branżowe
Koordynator Projektu: Ewa Dziatkowska
Koordynator Komunikacji Medialnej i PR: st. kpt. w st. spocz. mgr inż. Grzegorz Jędrzejczyk
e-mail: biuro@dndproject.com.pl, tel. +48 22 678 58 25

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony