Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Trendy 2017 w wizyjnych systemach dozorowych Axis Communications

Printer Friendly and PDF

2 grudnia 2016 roku odbyło się śniadanie prasowe z Axis Communications, podczas którego eksperci z Axis przedstawili najnowsze trendy i rozwiązania w zakresie wizyjnych systemów dozorowych w sprzęcie Axis.

Podczas spotkania eksperci zaprezentowali najważniejsze trendy technologiczne i ekonomiczne związane z rynkiem sieciowych systemów wizyjnych. Jakub Kozak, Sales Manager – Poland, Ukraine, Baltics w Axis Communications, dokonał analizy sytuacji rynkowej oraz przedstawił wyzwania stojące przed branżą i producentami sprzętu. Dalibor Smazinka, Business Development Manager ADP, Eastern Europe w Axis Communications, skupił się na kierunkach rozwoju nowych produktów Axis, w szczególności na rozwiązaniach skierowanych dla handlu, transportu oraz monitoringu miejskiego. Gościem specjalnym spotkania był Paweł Wittich, psycholog z Akademii Monitoringu Wizyjnego, który pokazał ludzki aspekt wykorzystania kamer i sieciowych systemów wizyjnych – zarówno z perspektywy osób postronnych, operatorów systemów jak i osób popełniających wykroczenia.

Wszyscy eksperci podkreślali zmieniającą się rolę kamer i rosnące oczekiwania ich użytkowników – zarówno odnośnie jakości obrazu, jak i wielofunkcyjności urządzeń. Jako jeden z głównych kierunków rozwoju systemów bezpieczeństwa wskazano zaawansowane aplikacje do analizy danych, które mogą w znaczący sposób zwiększyć możliwości kamer i pomóc w optymalizacji funkcjonowania używających je firm czy sklepów.

Axis zawsze wychodził naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i był pionierem rynku. Jesteśmy przekonani, że czas kamer służących tylko do tworzenia obrazu mija. Wierzymy, że przyszłość należy do kompleksowych rozwiązań, które stworzą inteligentny ekosystem łączący funkcje zabezpieczające, analityczne, biznesowe czy rozrywkowe – powiedział Jakub Kozak.

Bezpośr. inf. Axis Communications

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony