Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

OnVu360 w wersji dostosowanej do systemu operacyjnego Android

Printer Friendly and PDF

Oncam_Grandeye_logo_175Firma Oncam Grandeye, stanowiąca oddział Oncam Technologies, jako pierwsza zaoferowała swoim klientom darmową aplikację na urządzenia mobilne, która koryguje zniekształcenia geometryczne obrazu wytwarzanego przez kamery o polu widzenia równym 360 stopni.

 

Oncam_onvu360_android_500

Z wielokrotnie nagradzanej aplikacji OnVu360 w wersji dostosowanej do systemu operacyjnego iOS skorzystało ponad 25 tys. użytkowników. W odpowiedzi na tak duże zainteresowanie klientów firma Oncam Grandeye rozszerzyła swoją ofertę i zaproponowała wersję oprogramowania dostosowaną do systemu Android, który jest wykorzystywany przez 96% użytkowników urządzeń mobilnych na całym świecie.

Mimo iż z aplikacji OnVu360 w wersji dostosowanej do systemu operacyjnego iOS skorzystało ponad 25 tys. użytkowników, mamy świadomość, że rynek urządzeń mobilnych stwarza znacznie więcej możliwości – powiedział Adam Pineau, dyrektor do spraw inżynierii i rozwoju systemów w firmie Oncam Technologies. – Wprowadzenie na rynek aplikacji OnVu360 w wersji dostosowanej do systemu Android powiększa liczbę urządzeń mobilnych, które umożliwiają skorzystanie z niej, o ponad 4 tys. typów, masowo wykorzystywanych przez naszych klientów na całym świecie. Tym samym znane i zaaprobowane rozwiązania firmy Oncam Grandeye znajdą bardzo wielu nowych nabywców.

Aplikacja OnVu360 w wersji zgodnej z iOS została wprowadzona na rynek w listopadzie 2012 roku i początkowo nie wzbudziła większego zainteresowania, jednak stanowiła zapowiedź nowej tendencji – zdalnego sterowania i zarządzania systemami zabezpieczającymi w sposób, który jest możliwy do wykorzystania w biznesie. Wraz z platformą systemową OnVu360 stworzono również opatentowane rozwiązania software’owe z dziedziny korekcji zniekształceń geometrycznych obrazu wytwarzanego przez kamery o polu widzenia równym 360 stopni. W ten sposób stworzono nowe możliwości analizy sytuacji w obserwowanych obiektach w trybie ciągłym, przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, co ma znaczenie dla przedsiębiorców. Aplikacja OnVu360 nie powoduje zauważalnego opóźnienia w transmisji obrazu i umożliwia łatwą zmianę punktu, z którego prowadzona jest obserwacja. W ten sposób użytkownik systemu może obserwować swój obiekt z dowolnej perspektywy i powiększyć dowolny wycinek obrazu.

Chcąc zainteresować swoimi rozwiązaniami nowych użytkowników, firma Oncam Grandeye zainstalowała kamery w swojej amerykańskiej siedzibie w Lowell w stanie Massachusetts i w budynku The Aria Marquee w Las Vegas, a następnie umożliwiła obserwację obrazów z kamer umieszczonych w tych obiektach, a także obrazów archiwalnych zarejestrowanych przez system. Na podobnej zasadzie udostępnione zostały obrazy z pasażu handlowego obok kolei podziemnej w Santa Monica i z kawiarni przy ulicy Hammersmith Road w Londynie. Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemami operacyjnymi iOS i Android mogą pobierać z sieci po jednym strumieniu wizyjnym z tych kamer oraz obserwować obrazy z własnych kamer. Wyboru można dokonać, korzystając z rozwijanego menu w aplikacji OnVu360. Można oglądać obrazy o rozdzielczości od jednego do pięciu megapikseli. Aplikacja obsługuje wszystkie typy kamer sieciowych produkowanych przez firmę Oncam Grandeye. W urządzeniu mobilnym musi być zainstalowany system operacyjny iOS w wersji 6.0 lub nowszej, lub system operacyjny Android w wersji 4.0 lub nowszej. Strumienie wizyjne mogą być transmitowane przez Wi-Fi lub sieć komórkową 3G lub 4G/LTE.

Systemy operacyjne iOS i Android umożliwiają wykorzystanie nowych, uaktualnionych aplikacji, w tym wprowadzonej ostatnio na rynek wersji OnVu360 Remote Management Platform, dzięki której możliwa jest obserwacja i zapis materiału wizyjnego z kamer Oncam o polu widzenia równym 360 stopni, a także gromadzenie i analiza informacji pobieranych przez system z punktów kasowych oraz innych urządzeń sieciowych, w tym urządzeń Zigbee/ZWave, urządzeń kontrolujących zachowanie pracowników oraz ruch klientów itp.

Aplikacje na urządzenia mobilne nie są już traktowane jak dodatki do większych systemów i w wielu przypadkach stanowią podstawową metodę komunikacji z systemami dozorowymi oraz systemami do zarządzania działaniami biznesowymi – powiedział Adam Pineau. – Z aplikacjami z serii OnVu360 wiążemy duże nadzieje. W najbliższych miesiącach zaoferujemy nowe rozwiązania umożliwiające obserwację obiektów z użyciem urządzeń mobilnych o polu widzenia równym 360 stopni.

Zanim to nastąpi, proponujemy zapoznanie się z naszymi aktualnymi propozycjami, które są dostępne na stronie Google Play (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oncamgrandeye.onvu) lub iTunes (https://itunes.apple.com/us/app/onvu360/id577777493?mt=8).

Bezpośr. inf. OG Poland

Tłumaczenie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony