Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Data Center for Business Symposium – po raz pierwszy w Polsce wydarzenie pod patronatem Uptime Institute

Printer Friendly and PDF

lockus-mniejsze_logo_20025-26 czerwca 2014 r. w Hotelu Windsor w Jachrance odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Data Center for Business Symposium. Celem spotkania jest przedstawienie kompleksowego procesu realizacji Data Center od etapu analizy potrzeb, projektu, poprzez wybór rozwiązań, realizację i administrowanie infrastrukturą DC.

Data Center for Business to cykl sympozjów, zaprojektowanych wokół haseł: Biznes, Technologia, Bezpieczeństwo i Ekologia. Podczas spotkań temat DC zostanie przedstawiony z punktu widzenia eksperta, dostawcy, integratora i użytkownika. Omówione zostaną rzeczywiste rynkowe realizacje, problemy i wyzwania jakie niesie ze sobą wciąż rosnąca ilość danych. Program merytoryczny obejmie m.in. zagadnienia: bezpieczeństwa środowiskowego i energetycznego, bezpieczeństwa transmisji danych oraz bezpieczeństwa pożarowego. Kluczowe miejsce w programie zajmie również temat Green IT w odniesieniu do efektywności energetycznej oraz optymalizacji systemów zasilania DC.

Głównym Partnerem Merytorycznym projektu Data Center for Business Symposium jest firma BKT Elektronik – dostawca kompleksowych rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo centrów przetwarzania danych.

DC for Business jest pierwszym wydarzeniem na polskim rynku, w trakcie którego uczestnicy będą mogli spotkać się i dyskutować z przedstawicielami Uptime Institute: międzynarodowej, niezależnej organizacji standaryzującej i doradczej dla rynku Data Center. W roli eksperta z ramienia Uptime Institute wystąpią Lilia Severina i Philip Collerton. Na bazie doświadczeń z realizacji międzynarodowych przedstawią problematykę oraz założenia i zasady certyfikacji TIER.

Wśród Partnerów spotkania są również firmy:

  • Centuria – dostawca rozwiązań z zakresu projektowania, wdrażania, zarządzania i integracji infrastruktury informatycznej,
  • Eaton – dostawca systemów zasilania gwarantowanego dla centrów przetwarzania danych,
  • Fima – międzynarodowy ekspert w zakresie integracji systemów,
  • HP – światowy dostawca rozwiązań z zakresu nowych technologii,
  • KyotoCooling – dostawca wysokiej jakości systemów chłodzenia dedykowanych dla DC,
  • Kidde – światowy ekspert w dziedzinie zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Ekspercką wiedzą podzieli się także Walter Affeltranger, członek komitetów normalizacji ISO/IEC SC 48, ISO/IEC SC 48, CENELEC TK 215 w zakresie tworzenia standardów aplikacji oraz UKV (uniwersalnych systemów okablowania w miedzi i światłowodach).

Problematykę Green IT w kontekście Data Center omówi Robert Berliński, który we współpracy z BCA Group oraz firmą Hillstone z Wielkiej Brytanii angażuje się w promowanie dobrych praktyk wykonywania testowania infrastruktury krytycznej obiektów DC.

Osobne miejsce w programie zajmie przedstawienie sposobów pozyskiwania środków na finasowanie realizacji obiektów Data Center.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli firm i instytucji planujących budowę, rozbudowę lub doposażenie infrastruktury Data Center oraz osoby zawodowo związane  z jej tworzeniem: integratorów, architektów, wykonawców, instalatorów i projektantów.

Szczegółowe informacje dotyczące Partnerów, prelegentów oraz programu Data Center for Business Symposium znajdują się na stronie www.dc4business.pl.

Bezpośr. inf. Magdalena Skórkiewicz-Foltyn
Lockus
mfoltyn@lockus.pl
tel. kom. 603 568 379

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony