Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

DND PROJECT zaprasza na 10. edycję Kongresu Pożarnictwa

Printer Friendly and PDF

dnd_logo_166DND PROJECT z przedstawicielami wiodących firm branży zabezpieczeń i ochrony przeciwpożarowej zapraszają w dniu 25 lipca 2013 do Centrum Nauki Kopernik na Kongres Pożarnictwa – największą coroczną konferencję poświęconą bezpieczeństwu pożarowemu obiektów.

 

 

 

KONGRES_POZARNICTWA_logo_500

Będzie to już 10. ogólnopolska edycja organizowana dla profesjonalistów sektora branży przeciwpożarowej, budowlanej i elektroenergetycznej. Impreza skupia liczne grono specjalistów poszukujących nowych rozwiązań technicznych, przedsiębiorstwa budowlane, inwestorów, przedstawicieli komend PSP jak również projektantów, dla których takie spotkania są zawsze bogatym źródłem informacji i inspiracji. W konferencji swój udział potwierdziło już 50 wystawców.

Podczas czterech sesji konferencji zostaną omówione zagadnienia z wielu powiązanych ze sobą dziedzin – nowości w systemach alarmowych po bierną ochronę przeciwpożarową. Zgodnie z pierwotnym założeniem celem kongresu, od początku jego powstania, jest rozwijanie i popularyzacja ochrony przeciwpożarowej w Polsce.

Profesjonalni odwiedzający
W jednym czasie i miejscu spotkają się najbardziej liczący się przedstawiciele podmiotów profesjonalnie zajmujących się planowaniem, projektowaniem, przygotowywaniem, realizacją inwestycji budowlanych oraz mający bezpośredni wpływ na przebieg procesów inwestycyjnych w Polsce z przedstawicielami środowiska producentów systemów, technologii i rozwiązań mających na celu podniesienie bezpieczeństwa obiektów budowlanych o różnym charakterze i przeznaczeniu. Wśród uczestników konferencji znajdują się: projektanci i wiodące biura projektowe, instalatorzy i integratorzy systemów; technicy i inżynierowie ds. zabezpieczeń; przedstawiciele komend PSP i OSP z całej Polski, rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń ppoż.; konsultanci ds. zabezpieczeń i ochrony; przedstawiciele ministerstw i samorządów; pracownicy pionów i służb technicznych; architekci, deweloperzy, firmy budowlane; przedstawiciele policji, banków, energetyki, firm ubezpieczeniowych, koncernów i konsorcjów, a także osoby odpowiedzialne za zabezpieczenia w przedsiębiorstwach i firmach spoza sektora branży. Będą ciekawe prezentacje, specjalistyczne i merytoryczne wykłady połączone z praktycznymi wskazówkami i wytycznymi dla projektantów i instalatorów.

Złotym Sponsorem tegorocznej edycji została firma SVT POLSKA, która przedstawi bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe Pyro-Safe dla konstrukcji stalowych i przejść kablowych. Zagadnienia związane z integracją systemów oddymiania z systemami sygnalizacji pożarowej na przykładzie uniwersalnej centrali sterującej UCS 6000 zaprezentuje Patron i Srebrny Sponsor bieżącej edycji – firma POLON ALFA. Prezentacja ta z całą pewnością spotka się z szerokim zainteresowaniem projektantów i integratorów systemów.

22 panele techniczne i merytoryczne, łącznie 540 minut wykładów, 700 produktów, ponad 1000 m2 powierzchni przeznaczonej na wykłady i prezentacje, a to wszystko w ciągu jednego dnia.

W programie konferencji znajdą się najnowsze systemy, rozwiązania i wytyczne obejmujące m.in.:

 • systemy oddymiania, sterowanie wentylatorami – przepisy, normy i błędy projektowe oraz zagrożenia wybuchowe i toksyczne w budynkach i sposoby ich zabezpieczeń,
 • okablowanie dźwiękowych systemów ostrzegawczych – nowości, zmiany w przepisach, błędy projektowe i wykonawcze,
 • nowości w systemach sygnalizacji przeciwpożarowej,
 • innowacyjne rozwiązania z zakresu stałych urządzeń gaśniczych,
 • automatyczne systemy wyciągu spalin dla Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych, nowe technologie w systemach zasysających,
 • zapobieganie awariom przemysłowym za pomocą systemu e-Stażak,
 • przegrody przeciwogniowe rozwiązania systemowe i wytyczne projektowania,
 • wewnętrzne i zewnętrzne systemy hydrantowe, zespoły pompowe, bezpieczne silniki spalinowe, systemy tryskaczowe i zraszaczowe,
 • systemy ograniczające rozprzestrzenianie się ognia, ułatwiające ewakuację,
 • zespoły kablowe, przewody i bezpieczne instalacje,
 • przeciwpożarowa aluminiowa i drewniana stolarka okienna i drzwiowa,
 • zbiorniki zapasu wody przeciwpożarowej i technologicznej,
 • wpływ prawidłowego przebiegu procesu projektowania obiektów budowlanych ze względu na wymagania przeciwpożarowe i ekonomiczne aspekty realizacji inwestycji.

Uczestnictwo w kongresie jest bezpłatne. Prosimy o wcześniejsze potwierdzeniem obecności. Serdecznie zapraszamy. Liczba miejsc ograniczona!

Organizator: DND PROJECT
Więcej informacji na stronie: www.dndproject.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony