Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Obiektywy Fujinon na targach IFSEC 2016

Printer Friendly and PDF

Na wystawie IFSEC 2016 odbywającej się w Londynie firma FUJIFILM Europe przedstawi szeroką gamę obiektywów zmiennoogniskowych.


Tegoroczne stoisko FUJIFLM Europe na targach Ifsec będzie zdominowane przez obiektywy zmiennoogniskowe Fujinon. Najciekawszymi eksponatami są obiektywy do kamer o rozdzielczości Full HD, o krotności 32x i 60x. Oba wspomniane rodzaje obiektywów mogą być użyte w kamerach z przetwornikami o rozmiarach 1/1.8" i 2/3".

Nowe obiektywy o krotnosci 32x zachowują rozdzielczość Full HD w całym zakresie zmian ogniskowej, której maksymalna wartość wynosi 400 mm (w przypadku obiektywów FD32x12.5SR4A) i 500 mm (w przypadku obiektywów FH32x15.6SR4A). W odpowiedzi na rosnące wymagania rynkowe dotyczące jakości kolorowego obrazu uzyskiwanego w złych warunkach oświetleniowych obiektywy zostały dostosowane do dużych przetworników, o rozmiarach 1/1.8" i 2/3". Wbudowany filtr odcinający światło widzialne pozwala na uzyskanie czytelnych obrazów podczas mgły, deszczu czy śnieżycy.

Obiektywy mają analogowy system sterowania ogniskową, ostrością i przysłoną, mogą być również sterowane z komputera PC przez łącze RS232C, z wykorzystaniem protokołu Pelco-D protocol.

Szczególne cechy ułatwiające obsługę obiektywów:

  • usprawniona regulacja back-focus upraszcza czynności związane z montażem i adjustacją obiektywów,
  • rozmiary obiektywów zmniejszone o 20% w stosunku do podobnych konstrukcji umożliwiają ich montaż w obudowach mniejszych niż dotychczas,
  • panel sterujący, umieszczony w górnej części korpusu obiektywu umożliwia bezpośredni dostęp do funkcji regulacyjnych, nawet po zainstalowaniu obiektywu w obudowie,
  • stabilne zamocowanie dzięki możliwości jednoczesnego wykorzystania kilku otworów mocujących, rozmieszczonych w dolnej części obiektywu.

Obiektywy o krotności 60x z serii D60x16.7 i D60x20 są przeznaczone do pracy z kamerami o rozdzielczości Full HD, przy czym obiektywy z serii D60x16.7 mają pole obrazu pokrywające przetworniki o rozmiarach1/1.8" i ogniskową regulowaną w zakresie od 16.7 mm do 1000 mm, zaś obiektywy z serii D60x20 mają pole obrazu pokrywające przetworniki o rozmiarach 2/3" i ogniskową regulowaną w zakresie od 20 mm do 1200 mm. Dzięki wbudowanym ekstenderom ogniskowe tych obiektywów mogą być podwojone, przez co możliwa jest czytelna identyfikacja obiektów znajdujących się w odległości 4 km od kamery.

Należy zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje obiektywów, takie jak:

  • funkcja optycznej stabilizacji obrazu, realizowana z użyciem ruchomych elementów szklanych wbudowanych do wnętrza obiektywu, dzięki której uzyskuje się stabilny, wolny od wibracji obraz nawet w przypadku najdłuższych ogniskowych,
  • funkcja zdalnego sterowania dwoma filtrami optycznymi wbudowanymi do wnętrza obiektywu. Pierwszy z tych filtrów jest wykorzystywany do realizacji funkcji dzień/noc. Drugi ma na celu poprawę czytelności obrazu uzyskiwanego we mgle lub podczas silnych opadów atmosferycznych,
  • funkcja automatycznej regulacji ostrości obrazu odznaczająca się dużą szybkością i precyzją działania,
  • funkcja precyzyjnej regulacji parametrów obiektywu za pomocą interfejsu RS232C i komputera. Regulacji podlega ogniskowa obiektywu, ustawienie ostrości obrazu i przysłony.


Zapraszamy na stoisko E500
Ifsec 2016
ExCeL exhibition centre London
June 21-23, 2016

FUJIFILM Europe
Heesenstr. 31
40549 Duesseldorf
Germany
www.fujifilm.eu/fujinon
cctv@fujifilm.eu

Bezpośr. inf. FUJIFILM Europe

Tłumaczenie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony