Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

SECUREX 2014

Printer Friendly and PDF

Securex2014_logo_200Hucznie, ale bezpiecznie

Securex_pieczatka_175

Zbliża się jubileuszowa 20. edycja największych i najbardziej prestiżowych targów branży zabezpieczeń w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – SECUREX 2014. Targi odbędą się w dniach 8–11 kwietnia 2014 r. SECUREX odbywa się regularnie od 20 lat. Blisko 20 lat temu powstała też Polska Izba Systemów Alarmowych (PISA).

Już pierwszego dnia targów, 8 kwietnia 2014 r., organizatorzy SECUREX-u oraz PISA rozpoczną uroczyste obchody na specjalnej Gali Jubileuszowej, która odbędzie się w najbardziej prestiżowym miejscu, jakie mogą zaoferować Międzynarodowe Targi Poznańskie – w Sali Ziemi w Poznań Congress Center (pawilon 15).

Przyszłoroczna edycja, choć może wydawać się dość odległa, już w tej chwili aktywizuje zespół organizacyjny targów. – Targi to przede wszystkim bezpośredni kontakt producentów, dystrybutorów, projektantów i konstruktorów z potencjalnymi klientami. SECUREX zdobył w środowisku opinię jednego z najlepszych i najskuteczniejszych narzędzi marketingu, stymulującego nawiązywanie interesujących kontaktów biznesowych. Dlatego właśnie priorytetem jest dla nas stworzenie jak najlepszej przestrzeni do prowadzenia spotkań i rozmów służących rozwojowi branży. Mając to na uwadze, już rozpoczęliśmy intensywne przygotowania – mówi dyrektor projektu Joanna Jasińska.

Targi SECUREX z jednej strony pokazują najbardziej aktualną ofertę na rynku, z drugiej zaś pozwalają wskazać kierunki jego rozwoju. Po dwóch latach przerwy będą one doskonałą okazją do tego, by spojrzeć na zmiany, które zaszły przez ten czas na rynku zabezpieczeń.

Choć do targów pozostało jeszcze kilka miesięcy, już w pierwszym terminie zgłoszeń ponad 50% oferowanej powierzchni wystawienniczej zostało zarezerwowane. Każdego dnia napływają nowe zgłoszenia. Już dzisiaj wiadomo, że wśród firm, które zgłosiły lub zapowiedziały swój udział, będą niekwestionowani liderzy rynku, polskie i zagraniczne firmy będące ważnymi partnerami biznesowymi, np. AAT Holding, ARPOL, Axis Communications, Bosch, C&C Partners, Gunnebo, Honeywell, Konsmetal, Metalkas, Nedap, SATEL, Schrack Seconet, Signal Group, UTC Fire & Security, TELENOT ELECTRONIC.

Renoma targów SECUREX wymaga, aby każda ich edycja inspirowała rynek, dlatego też w 2014 roku oprócz wydarzeń znanych z poprzednich edycji planowanych jest kilka zupełnie nowych. Jednym z nich będzie m.in. Dzień Integratora, w którym szczególnie uwypuklone zostaną tematy związane z synergią i przenikaniem się różnych gałęzi nauki i techniki w branży zabezpieczeń.

W ramach targów odbędą się IV Mistrzostwa Polski Instalatorów Systemów Alarmowych, jak również konkurs Polski Mistrz Techniki Alarmowej, którego organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem POLALARM. Poruszone będą również zagadnienia dotyczące różnych aspektów bezpieczeństwa, o których będzie można podyskutować podczas III Konferencji Zarządzania Bezpieczeństwem przygotowanej wspólnie przez stowarzyszenie POLALARM i MTP. Konferencja ta odbędzie się drugiego dnia targów.

Warto już teraz zarezerwować sobie czas, by w dniach 8–11 kwietnia 2014 r. znaleźć się w Poznaniu, który stanie się europejską stolicą branży zabezpieczeń.

Bezpośr. inf. MTP

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony