Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Zintegrowany punkt kamerowy ULISSE MAXI PTZ do ciągłej obserwacji rozległych terenów otwartych

Printer Friendly and PDF

videotec_logo_150Na targach w Essen firma Videotec zaprezentuje nowe zintegrowane punkty kamerowe ULISSE MAXI PTZ wyposażone w oświetlacze LED wytwarzające obrazy o znakomitej jakości nawet w porze nocnej, korzystające z oświetlenia światłem widzialnym lub podczerwonym.

 

 

Videotec_ULISSE-MAXI-IR_001_500

ULISSE MAXI jest wytrzymałym i skutecznym w działaniu zespołem pozycjonującym przeznaczonym do budowy punktów kamerowych PTZ przeznaczonych do ciągłej, dynamicznej obserwacji rozległych terenów otwartych, na znaczną odległość, w trudnych warunkach pogodowych.

Ten niezawodny zespół pozycjonujący jest napędzany przez silniki elektryczne o dużej mocy i pozwala na zastosowanie największych dostępnych na rynku obiektywów zmiennoogniskowych ze sterowaniem elektrycznym, których ciężar może dochodzić do ośmiu kilogramów. Sztywna konstrukcja zespołu pozycjonującego pozwala na uniknięcie przypadkowych wibracji podczas obracania kamerą. Nawet w przypadku konieczności wnikliwej obserwacji bardzo rozległych terenów otwartych wystarczy zastosować jeden taki zespół.

Oświetlacze są zamocowane na bocznych wysięgnikach i obracają się wraz z kamerą umieszczoną w zespole pozycjonującym. Dzięki temu obserwowane sceny są silnie i równomiernie oświetlone, co pozwala uzyskać obrazy o bardzo dobrej jakości nawet przy braku oświetlenia zewnętrznego. W ten sposób można uniknąć konieczności stosowania wielu punktów oświetleniowych, co upraszcza instalację systemu dozorowego.

Solidna konstrukcja mechaniczna zespołu ULISSE MAXI oraz zastosowanie silników elektrycznych o dużej mocy zapewniają wysoką odporność tego urządzenia na niekorzystne wpływy środowiskowe i pozwalają uniknąć przypadkowych wibracji podczas obracania kamerą. Dla uzyskania wysokiej precyzji pracy zespołu pozycjonującego zostały w nim zastosowane enkodery optyczne, dostarczające serwomechanizmom dokładne informacje o ustawieniu elementów ruchomych w każdych warunkach eksploatacyjnych.

Zespół pozycjonujący ma stopień szczelności IP66, przez co jest całkowicie odporny na wpływ nawet najgorszych warunków pogodowych. Do usuwania zanieczyszczeń oraz kropli deszczu z przedniej szyby obudowy kamery służy wycieraczka z napędem elektrycznym. Zakres temperatur pracy zespołu mieści się w przedziale od -10°C do 60°C. Po jego zainstalowaniu nie są wymagane żadne czynności konserwacyjne.

Zespół pozycjonujący ULISSE MAXI jest także dostarczany w wersji sieciowej, dzięki czemu możliwe jest sterowanie funkcjami PTZ oraz pełna kontrola nad pracą kamery IP za pośrednictwem interfejsu sieciowego.

Zastosowanie zespołu pozycjonującego ULISSE MAXI jest szczególnie polecane wszędzie tam, gdzie konieczne jest spełnienie wysokich wymagań użytkowych podczas ciągłej pracy kamer zarówno w warunkach dziennych jak i nocnych, w takich obiektach jak porty morskie i instalacje nabrzeżne, instalacje wojskowe oraz na obszarach przyległych do granic państwowych czy w systemach ochrony obwodowej.

Szczegółowe informacje na temat zespołu pozycjonującego ULISSE MAXI można znaleźć na stronie: www.videotec.com.

Bezpośr. inf. Martina Panighel
martina@videotec.com
Videotec
Tel: +39 0445 697411
E-mail: info@videotec.com
www.videotec.com

Tłumaczenie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony