Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Bezpieczne lądowanie ze Schneider Electric

Printer Friendly and PDF

Schneider_Logo_200W dobie coraz większego zagrożenia zamachami terrorystycznymi, lotniska są szczególnie narażone na tego typu ataki. Na całym świecie odnotowuje się systematyczny wzrost liczby pasażerów korzystających z transportu lotniczego. W 2010 roku według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego polskie porty lotnicze obsłużyły ponad 20 mln pasażerów.

 lotnisko_350

Szacuje się, że w 2020 roku będzie ich już 41,5 mln, a 2030 prawie 64 mln. Tylko podczas Euro 2012 do Polski przybędzie ok. 1 mln turystów z całego świata. Liczba obsługiwanych osób na polskich lotniskach w dniu rozgrywanych meczy może przekraczać 30 tys. Już teraz na krajowych portach lotniczych są prowadzone inwestycje mające na celu zwiększenie przepustowości oraz służące zabezpieczeniu ludzi i mienia.

Lotniska to miejsca publiczne wymagające szczególnej ochrony. Instalowany tam sprzęt zabezpieczający musi spełniać najwyższe międzynarodowe standardy. Na nowo powstających lotniskach w Jasionce k/Rzeszowa i we Wrocławiu dostawcą takich systemów jest Schneider Electric.

Nasz udział przy zapewnieniu bezpieczeństwa na rozbudowywanych polskich lotniskach to dostarczenie zaawansowanych i zintegrowanych technologii z zakresu systemu BMS, systemów bezpieczeństwa, w tym kontroli dostępu, telewizji dozorowej Pelco, systemów sygnalizacji włamania i napadu – wyjaśnia Jacek Parys, dyrektor sprzedaży pionu Buildings firmy Schneider Electric.

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa pozwalają w czasie rzeczywistym kontrolować sytuację na terenie portu lotniczego. Pełny monitoring zapobiega niebezpiecznym sytuacjom, od kradzieży przez niebezpieczne zachowania pasażerów po szybkie wykrycie pozostawionych potencjalnie niebezpiecznych paczek. Ogromną zaletą instalowanego systemu monitoringu Schneider Electric jest jego zintegrowanie z pozostałymi systemami bezpieczeństwa oraz optymalna wydajność – bez względu na liczbę kamer oraz ich rozdzielczość.

Zastosowane systemy zarządzania obiektem , w tym systemy bezpieczeństwa, na lotniskach w Jasionce i Terminalu Pasażerskim we Wrocławiu generują również spore oszczędności dla inwestora. Jeden wspólny system zarządzania obiektem, w którym zintegrowane są automatyka HVAC, monitoring energetyczny, sterowanie oświetleniem i dystrybucją mocy – jest nie tylko łatwiejszy do zarządzania, ale również przynosi redukcję kosztów, które musiałyby zostać poniesione w przypadku tradycyjnych rozwiązań – mówi Jacek Parys, Schneider Electric

Więcej informacji: Magdalena Czopik
magdalena.czopik@schneider-electric.com

Bezpośr. inf. Aneta Kowalczyk
Monday PR
aneta.kowalczyk@mondaypr.pl

Opracowanie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony