Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Kamery sieciowe Axis z pamięcią masową do lokalnego przechowywania nagrań

Printer Friendly and PDF

axisAxis Communications wprowadza nową funkcjonalność do swoich kamer sieciowych – będą one wyposażane w pamięć masową, która umożliwi lokalne przechowywanie nagrań. Funkcja ta będzie ściśle zintegrowana z oprogramowaniem do zarządzania materiałem wizyjnym (VMS), oferowanym przez największych producentów, takich jak Aimetis, Genetec, Milestone, OnSSI i SeeTec, współpracujących z firmą Axis.

Axispamiecmasowa_400

Choć technologia lokalnego przechowywania nagrań jest wykorzystywana na rynku od kilku lat, dotychczas żadna firma nie oferowała kompleksowego rozwiązania, integrującego kamery z pamięcią masową z systemami zarządzania materiałem wizyjnym. Tymczasem funkcja ta sprawdzi się np. w sytuacji, gdy konieczne będzie zapisanie obrazu w kamerze podczas awarii zasilania lub sieci czy w przypadku wyłączenia systemu VMS z powodu konserwacji. Zarejestrowane materiały mogą zostać automatycznie przesłane do systemu VMS po jego uruchomieniu, dzięki czemu użytkownicy będą dysponować kompletnym zapisem wizyjnym bez żadnych przerw. Możliwość ta jest szczególnie przydatna w instalacjach o znaczeniu strategicznym, na przykład na lotniskach lub węzłach komunikacji publicznej, gdzie pamięć masowa w kamerach monitorujących wejścia i wyjścia może stanowić kluczowy element awaryjnego planu strategicznego.

Axis_Obraz-z-kamer_400

Wbudowana w kamery Axis pamięć masowa umożliwia korzystanie z nowatorskiej funkcji Video Trickling, którą udostępniliśmy na początku roku w oprogramowaniu Omnicast – powiedział Morgan Pasnon, kierownik ds. technologii w firmie Genetec. Dzięki niej nasi klienci mogą optymalizować wykorzystanie przepustowości pasma, przesyłając i zapisując jedynie interesujące ich fragmenty spośród zarejestrowanego materiału. Technologia ta oferuje również zdalne rejestrowanie obrazu z lokalizacji bez wykorzystania serwera. Wszystkie te zintegrowane funkcje zapewniają naszym klientom więcej elastyczności i niezawodności w ramach wdrożonych systemów nadzoru wizyjnego.

Dysponujemy dużą grupą zadowolonych klientów z całego świata, korzystających z oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym Milestone Xprotect  oraz kamer sieciowych i enkoderów firmy Axis. Dlatego też zapewnienie zgodności operacyjnej nowych technologii to dla nas absolutnie priorytetowe zadanie – powiedział Christian Bohn, wiceprezes ds. marketingu i zarządzania produktami w firmie Milestone Systems. Integrując technologię pamięci masowej firmy Axis z systemem XProtect udostępniamy klientom nowe metody budowy niezawodnych systemów nadzoru wizyjnego. Kluczowym czynnikiem warunkującym wzrost popularności tego rozwiązania jest możliwość zapewnienia ciągłości nagrywania obrazu i kompletności archiwum materiałów dowodowych w przypadku awarii sieci lub serwerów.

Lokalna pamięć masowa rozszerza także funkcjonalność systemów o niskiej przepustowości sieci, w których dzięki niej można zapisywać obraz wprost w pamięci kamery. Po odnotowaniu incydentu użytkownik może w każdej chwili pobrać z systemu obraz wysokiej jakości. Rozwiązanie jest też niezwykle przydatne do obsługi nagrań w instalacjach, w których występują przerwy w dostępie do sieci, w bardzo odległych lokalizacjach lub w mobilnych systemach nadzoru, instalowanych na przykład w pociągach.

Więcej informacji na temat firmy i rozwiązań Axis udziela:
Agata Majkucińska
Axis Communications
agata.majkucinska@axis.com

Bezpośr. inf. Kamila Wierzbicka
Grayling Poland
kamila.wierzbicka@grayling.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony