Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

FUJIFILM na targach IFSEC 2014

Printer Friendly and PDF

FUJINON_FUJIFILM_2014_logo_175FUJINON DV2.2x4.1SR4A – pierwszy na świecie obiektyw klasy Varifocal do kamer o rozdzielczości 6 megapikseli (4K).

 

 

 

Fujinon_DV2.2x4.1SR4A_500

Fot. FUJINON DV2.2×4.1SR4A

Firma FUJIFILM Europe informuje o wystawieniu na targach IFSEC w Londynie nowego obiektywu klasy Varifocal typu Fujinon DV2.2x4.1SR4A. Jest to pierwszy obiektyw Fujinon tej klasy, którego właściwości optyczne są na tyle dobre, że może on stanowić wyposażenie kamer o rozdzielczości 6 megapikseli (4K).

W wyniku postępu technologicznego w ostatnich latach na rynku wizyjnych systemów dozorowych pojawiły się kamery o bardzo wysokich parametrach użytkowych. By sprostać wymaganiom jakościowym producenci kamer stosują przetworniki obrazowe o dużych rozmiarach, które nie są optymalnie wykorzystywane z braku odpowiednich obiektywów. Cierpi na tym jakość uzyskiwanego obrazu. Tak więc, wraz ze wzrostem wymagań ze strony użytkowników wizyjnych systemów dozorowych, pojawiło się zapotrzebowanie na obiektywy o wysokiej rozdzielczości, przystosowane do współpracy z przetwornikami o relatywnie dużych rozmiarach.

Obiektyw FUJINON DV2.2x4.1SR4A zainstalowany w kamerze o wysokiej rozdzielczości pozwala na wytworzenie i rejestrację obrazu o rozdzielczości 6 megapikseli, odznaczającego się bardzo dobrą rozróżnialnością szczegółów. W trakcie instalacji kamery ogniskowa obiektywu może być regulowana w zakresie od 4,1mm do 9 mm (proporcja x 2.2) w celu dobrania odpowiedniego pola widzenia. Obiektyw jest przystosowany do pracy w płytkiej podczerwieni, co pozwala na jego wykorzystanie w kamerach z opcją dzień/noc, zarówno wewnątrz budynków, jak i na przestrzeniach otwartych.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska E 500 na targach IFSEC 2014 w Londynie, gdzie można praktycznie przetestować omawiane obiektywy i osobiście przekonać się o ich wyjątkowych parametrach.

Ifsec 2014
17 – 19 czerwca 2014,
ExCel London
Stoisko Fujifilm E500

Bezpośr. inf. FUJFILM Europe
Heesenstr. 31
D-40549 Düsseldorf

www.fujifilm.eu/fujinon
cctv@fujifilm.eu
tel.: +49 211 / 5089 0

Tłumaczenie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony