Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

blueSmart w głównej siedzibie firmy NORD Napędy

Printer Friendly and PDF

Fot. 1. Główna siedziba firmy NORD Napędy w Zakrzowie

 

NORD Napędy to polski oddział Getriebebau NORD – jednego z czołowych producentów mechanizmów napędowych. Niezawodne reduktory, przekładnie, silniki oraz elektronika napędowa tej firmy są wykorzystywane na całym świecie, zarówno w obiektach przemysłowych, w dźwigach portowych, jak i na stadionach czy w teatrach. Hasło „Napędy NORD poruszają rzeczy na całym świecie” oddaje istotę działalności firmy.

Wybranie produktów Winkhaus przez tak znaczącą firmę jak NORD Napędy bardzo nas cieszy i utwierdza w przekonaniu, że elektroniczny system dostępowy blueSmart to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw. Dlaczego? Centralne zarządzanie uprawnieniami do dostępu do poszczególnych pomieszczeń, możliwość integracji z systemami służącymi do rejestracji czasu pracy i kontroli dostępu do chronionych stref budynku, a także wygoda będąca rezultatem zamiany pęku kluczy na jeden poręczny identyfikator to tylko kilka najważniejszych powodów.

Zgubienie klucza to już nie problem

W przeciwieństwie do systemów z wkładkami mechanicznymi i kluczem centralnym w blueSmart wykorzystywane są wkładki elektroniczne. Wszelkie zmiany organizacyjne, obejmujące także dezaktywację zgubionych kluczy, są wprowadzane do systemu dosłownie kilkoma wciśnięciami klawiszy klawiatury komputera centralnego. Dzięki elastyczności systemu blueSmart zgubienie klucza nie skutkuje koniecznością kosztownej i pracochłonnej wymiany wkładek. Nie trzeba ręcznie programować wkładek w poszczególnych drzwiach. Aktualizacja uprawnień dostępowych jeszcze nigdy nie była tak prosta.

Dokładne raportowanie

Na potrzeby firmy NORD Napędy klucze blueSmart zostały wyposażone w dodatkowy transponder, który umożliwia bezprzewodową identyfikację użytkownika również w innych używanych w firmie systemach RFID. Daje to między innymi możliwość wygodnego zarządzania czasem pracy oraz dostępem do stref chronionych za pomocą jednego identyfikatora. System blueSmart umożliwia również raportowanie obecności danej osoby w pomieszczeniu, a także uzyskanie informacji na temat prób użycia nieuprawnionego klucza.

Fot. 2. Hala serwisowa firmy NORD Napędy w Zakrzowie

 

Wygodna instalacja

Wkładki elektroniczne, które są ważnym elementem systemu blueSmart, nie wymagają żadnego okablowania. Dzięki temu, że mają wymiary standardowych wkładek patentowych, mogą być zamontowane w większości drzwi – zarówno nowych, jak i już użytkowanych. Wkładki są zasilane wydajnymi bateriami, których stan jest monitorowany w systemie centralnym.

Bezprzewodowa komunikacja

W systemie blueSmart klucze są jednocześnie nośnikami danych dostępowych. Aktualizacja danych odbywa się poprzez sieć bezprzewodową podczas kontaktu klucza z czytnikiem lub wkładką. W chwili, gdy pracownik przykłada swój klucz do czytnika lub wkłada go do elektronicznej wkładki, następuje wymiana danych, której skutkiem może być np. zmiana praw dostępu do pomieszczeń, aktualizacja czasowych ograniczeń dostępu czy uzyskanie informacji o stanie baterii. Całość jest administrowana za pomocą oprogramowania opracowanego przez Winkhaus. Jest ono wygodnym i sprawdzonym narzędziem do zarządzania systemami kontroli dostępu o różnym stopniu złożoności.

Fot. 3. Wkładka elektroniczna Winkhaus blueSmart z zewnętrzną baterią

 

blueSmart w firmie NORD Napędy

System blueSmart zarządza dostępem w głównej siedzibie polskiego oddziału firmy NORD, która znajduje się w Zakrzowie. To tu pracownicy zajmują się obsługą klienta, doradztwem technicznym, serwisem oraz odbywają się szkolenia. W obiekcie składającym się z nowoczesnego biurowca o powierzchni 2000 m2 z zapleczem szkoleniowo-konferencyjnym oraz centrum serwisowo-warsztatowym o powierzchni 700 m2 zamontowano 60 wkładek elektronicznych i dwa czytniki aktualizujące uprawnienia dostępowe.

– Z perspektywy czasu bardzo pozytywnie oceniam decyzję o zainstalowaniu systemu blueSmart w naszej firmie. Dzięki temu systemowi jesteśmy w stanie prosto, szybko i niskim kosztem zarządzać strefami dostępu dla każdej osoby. Stwarza to duże możliwości i pozwala w bardzo łatwy sposób organizować pracę naszym pracownikom – powiedział Jarosław Bilich, dyrektor zarządzający firmy NORD Napędy.

Winkhaus Polska

 

Zabezpieczenia 1/2020

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony