Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Wisenet WAVE 4.0. Nowa wersja oprogramowania VMS firmy Hanwha Techwin

Printer Friendly and PDF

Hanwha Techwin wprowadziła nową, wersję oprogramowania Wisenet WAVE do zarządzania systemem nadzoru wizyjnego.

Zawierające wiele nowych funkcji i zaprojektowane z myślą o ułatwieniu obsługi, poprawie zgodności operacyjnej i cyberbezpieczeństwie oprogramowanie Wisenet WAVE 4.0 ma udoskonaloną strukturę, która zapewnia dobrą dostępność i umożliwia wdrożenie skalowalnego systemu zawierającego nawet 100 serwerów.

Łatwa obsługa

Wisenet WAVE 4.0 umożliwia połączenie systemów zarejestrowanych na platformie WAVE Sync z poziomu sieciowego panelu nawigacyjnego, co eliminuje konieczność konfiguracji przekierowania portów do zdalnego zarządzania serwerami.


Nowy, zaktualizowany interfejs użytkownika Wisenet WAVE zapewnia prostą i niezwykle intuicyjną obsługę systemu nadzoru wizyjnego. Odświeżony panel powiadomień zawiera karty powiadomień systemowych, detekcji ruchu, zdarzeń alarmowych i zakładek, a także pozwala na szybkie i łatwe wyszukiwanie i filtrowanie na każdej karcie.

Nowa funkcja Layout-as-an-Action umożliwia automatyczne wyświetlenie widoków rozumianych jako układy okienek z obrazami z kamer wywoływanych zgodnie z regułami obsługi zdarzeń alarmowych, odnotowanych w systemie. Dodatkowo WAVE 4.0 obsługuje funkcje analizy treści obrazu realizowane przez kamery, a także funkcję wykrywania uderzeń dostępną w kamerach z serii Wisenet X Plus i funkcję detekcji zmian temperatury, którą mają kamery termowizyjne Wisenet.

Oprócz tego udoskonalono sposób zarządzania kamerami Wisenet najnowszej generacji – operator może zdalnie sterować funkcjami PTRZ, np. zmianą ostrości w modelach Wisenet mających elektrycznie sterowane obiektywy zmiennoogniskowe.

Użytkownicy systemu mogą teraz importować pliki wizyjne zarejestrowane przez kamery, które nie są na stałe podłączone do systemu nadzoru wizyjnego, takie jak kamery osobiste lub sportowe, a także kamery zainstalowane na dronach. Po skonfigurowaniu ich jako kamery wirtualne można zarządzać nimi w taki sam sposób jak wszelkimi innymi kamerami połączonymi z systemem.

Lepsze zabezpieczenie

Tam, gdzie wymagany jest wysoki poziom zabezpieczenia, Wisenet WAVE 4.0 można skonfigurować tak, aby system używał tylko protokołu HTTPS i szyfrował strumienie wizyjne. Oprócz tego dodano opcję ochrony hasłem plików z rozszerzeniami .nov i .exe.

Zestaw Metadata SDK i wtyczki

Nowy zestaw komend SDK do oprogramowania WAVE 4.0 umożliwia efektywną integrację urządzeń i systemów firm trzecich. Umożliwia on zewnętrznym systemom lub aplikacjom między innymi analizę treści obrazu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i deep learning, rozpoznawanie obiektów, a także pozwala na szeroko pojętą automatyzację.

Wykorzystując Metadata SDK, deweloperzy mogą tworzyć wtyczki z nowymi, kluczowymi funkcjami, takimi jak wyszukiwanie metadanych według atrybutów, przedziałów czasowych lub stref detekcji, klasyfikacja obiektów w bieżącym i archiwalnym materiale wizyjnym, a także dokonywanie związanych z funkcją analizy obrazu ustawień każdej z kamer z osobna.

Komentując wprowadzenie na rynek oprogramowania WAVE 4.0, Uri Guterman, szef działu produktów i marketingu w firmie Hanwha Techwin Europe, stwierdził, że nowe funkcje mają pomóc użytkownikom osiągnąć maksymalne korzyści z systemów nadzoru wizyjnego – dzięki zestawowi SDK użytkownicy mogą korzystać z najnowszych metod analizy, m.in. wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://wavevms.com/wisenet-wave-4-0/.

Hanwha Techwin Europe

Zabezpieczenia 3/2020

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony