Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Millennium Bridge House – studium przypadku

Printer Friendly and PDF

W sytuacji, w której jeden budynek jest siedzibą kilka firm, wspólny system kontroli dostępu był niezbędny, aby zabezpieczyć biura każdej z nich. Musiał być łatwy w obsłudze dla każdego, ale również dyskretny

– AEOS przyniósł natychmiastową korzyść, gdyż koszt instalacji nowej platformy AEOS był niższy niż koszt modernizacji starego systemu używanego w budynku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego funkcjonalności. Podoba nam się to, że z AEOS wszystko staje się łatwiejsze. Cieszy fakt, że jeżeli w przyszłości zajdzie potrzeba wprowadzenia zmian w systemie, zamiast wymiany urządzeń wystarczy przeprowadzić rekonfigurację oprogramowania – powiedział Bill Rannigan, kierownik ds. bezpieczeństwa w grupie Old Mutual mającej swoją siedzibę w Millenium Bridge House.

Fot. 1. Millennium Bridge House

 

AEOS jest wart polecenia

Millennium Bridge House w Londynie jest siedzibą wielu firm działających w różnych branżach, m.in. finansowej, ubezpieczeniowej i rekrutacyjnej, w których ochrona danych osobowych jest niezwykle ważna. Gdy system kontroli dostępu używany w budynku stał się przestarzały, nasz certyfikowany partner biznesowy BLE Security polecił nam AEOS.

Nowy system miał być używany przez 700 pracowników z różnych firm, dlatego musiał być dyskretny, uniemożliwiając przy tym dostęp do pięter innych firm. Istotna była również możliwość uzyskania przejrzystych i spójnych raportów z użytkowania systemu.

Fot. 2. Millennium Bridge House

 

Doskonała funkcjonalność

Bill Rannigan, kierownik ds. bezpieczeństwa w Old Mutual, jednej z firm mających swoją siedzibę w Millennium Bridge House, jest zadowolony z funkcjonalności nowego systemu. Ceni sobie łatwość obsługi identyfikatorów w AEOS. Jest ona szczególnie ważna, gdy identyfikatory muszą zostać wytworzone dla różnych firm. Bill uważa, że im prostszy jest system, tym rzadziej popełniane są błędy. Podoba mu się także łatwość, z jaką można wprowadzać nowe funkcje do AEOS. Jeśli pojawi się taka potrzeba, uzupełnienie platformy AEOS o system monitorowania nie stanowi problemu. Ponadto możliwe jest również szybkie dodawanie nowych lokalizacji do systemu.

Old Mutual ma drugie biuro w Southampton. Jego pracownicy mogą używać swoich kart dostępu AEOS zarówno w biurze w Londynie, jak i w Southampton.

Fot. 3. Bill Rannigan, kierownik ds. bezpieczeństwa w Old Mutual, jednej z firm mających swoją siedzibę w Millennium Bridge House

 

Opłacalne rozwiązanie

Kolejną ważną korzyścią wynikającą z zastosowania systemu AEOS jest to, że firma nie będzie już zmuszona do korzystania z przestarzałego systemu. W przeciwieństwie do innych systemów, których możliwości wynikają z połączenia dedykowanych urządzeń i oprogramowania, funkcjonalność platformy AEOS jest w pełni zależna od oprogramowania.

Utrzymywanie systemu jest bardzo proste, co pozwala na obniżenie kosztów, gdyż fizyczna ochrona Millennium Bridge House jest zlecana firmie zewnętrznej. Co więcej, koszt nowego systemu AEOS jest niższy niż koszt modernizacji dotychczasowego systemu. AEOS wprowadza rozróżnienie pomiędzy pracownikami różnych firm i dostarcza przejrzyste raporty dotyczące użytkowania systemu.

Anna Twardowska
Country Manager Poland
Nedap Security Management
+48 22 322 76 74
+48 504 456 120
anna.twardowska@nedap.com
al. Niepodległości 69
02-626 Warszawa
www.nedapsecurity.com/pl

 

Zabezpieczenia 1/2016

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony