Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Oprogramowanie AxxonSoft zapewnia bezpieczeństwo miastu Yangsan w Korei Południowej

Printer Friendly and PDF

Yangsan jest dużym miastem o powierzchni 485 kilometrów kwadratowych, liczącym około 300 tys. ludności. Wcześniejsze próby stworzenia jednolitego systemu wizyjnego w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa w przestrzeni miejskiej napotkały na znaczne trudności.

W rozległym systemie dozorowym występowały zakłócenia, pojawiały się problemy z połączeniem nowych kamer, w szczególności kamer o wysokiej rozdzielczości. Rosnąca liczba kamer i lokalnych serwerów wizyjnych stała się przyczyną problemów z archiwizacją obrazów i z implementacją inteligentnych funkcji analizy treści materiału wizyjnego.

Wobec tych problemów władze miasta Yangsan zdecydowały, że system zabezpieczeń musi zostać zmodernizowany. Bazując na wcześniejszych doświadczeniach, sprecyzowano odpowiednie kryteria modernizacji. Uznano, że większość dotychczasowych problemów wynika ze zbyt dużej liczby lokalnych serwerów i rejestratorów wizyjnych oraz że konieczne jest stworzenie centralnego ośrodka kontrolującego wszystkie urządzenia wizyjne i powiązanie go z innymi systemami bezpieczeństwa w mieście. Uznano również, że w zmodernizowanym systemie należy zastosować kamery o odpowiednich parametrach użytkowych, w szczególności o wysokiej rozdzielczości. Pracami projektowymi i wdrożeniowymi miała się zająć firma GBU Data Links.

Rozwiązanie

By sprostać powyższym wymaganiom, firma GBU Data Links zaoferowała rozwiązanie najnowszej generacji, dostosowane do potrzeb miasta Yangsan, bazujące na oprogramowaniu Axxon Next VMS. Jakość uzyskiwanych w systemie obrazów jest na tyle wysoka, że można wykorzystać je w sądzie jako materiał dowodowy. 

System Axxon Next VMS ma funkcje służące do analizy treści obrazu, które ułatwiają pracę służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo publiczne. Do znanych rozwiązań należy funkcja wykrywania i odczytu danych znajdujących się na tablicach rejestracyjnych samochodów oraz funkcja identyfikacji osób na podstawie analizy obrazu twarzy. Unikatowym rozwiązaniem jest tak zwana kompresja czasowa, czyli narzędzie umożliwiające szybki przegląd zarejestrowanych wydarzeń bez konieczności wielokrotnego cofania się do wcześniejszych fragmentów materiału wizyjnego.

Wdrożenie systemu

Na terenie miasta Yangsan zainstalowano około 2500 kamer różnych producentów, w tym Arecont Vision, Samsung, Hikvision, Cellings, Flexwatch, Probe Digital. Około 900 takich kamer zostało zainstalowanych na peryferiach miasta. Bieżące strumienie wizyjne są kierowane do centralnej stacji monitorującej za pośrednictwem sieci światłowodowej. Materiał wizyjny jest przekazywany do jednostek pamięciowych o pojemności zapewniającej zapis obrazów przez 30 dni. W pomieszczeniu kontrolnym znajduje się trzynaście serwerów wizyjnych i piętnaście stacji roboczych, dzięki czemu możliwa jest całodobowa obserwacja obrazów z kamer.

Oprogramowanie Axxon Next VMS ma budowę modułową. Podczas rutynowej pracy system dozorowy wymaga jedynie licencji Axxon Next Professional. Wykorzystanie zaawansowanych funkcji wymaga dodatkowych licencji. Na przykład dodatkowa licencja Axxon Next Universe umożliwia korzystanie z analitycznych funkcji jednej ze wspomnianych klienckich stacji roboczych. 

Zarówno bieżące obrazy z kamer, jak i wszystkie materiały wizyjne pochodzące z wcześniej wykorzystywanych systemów mogą być importowane do systemu Axxon Next VMS i poddane inteligentnej obróbce z użyciem najnowszych narzędzi.

Osiągnięte wyniki

Zastosowanie oprogramowania Axxon Next VMS umożliwiło spełnienie wymagań służb bezpieczeństwa publicznego miasta Yangsan. Pojawiły się zupełnie nowe możliwości. Zastosowanie pakietów programowych Greek Stream i Quick Sync Video radykalnie zmniejsza obciążenie głównego serwera wizyjnego. W związku z tym dotychczasowe problemy z odtwarzaniem bieżących lub archiwalnych obrazów z kamer przechodzą do historii. Dzięki ergonomicznemu interfejsowi Axxon Next GUI wyszukiwanie wydarzeń zarejestrowanych w systemie jest bardzo łatwe.

Dzięki optymalnemu wykorzystaniu dostępnych zasobów każdy z serwerów Axxon Next może obsłużyć maksymalnie 200 kamer. Wcześniejsze rozwiązania były ograniczone do 70 kamer. Specyfikacja SDK opublikowana przez firmę Axxon umożliwia łatwą integrację tego systemu z innymi rozwiązaniami innych producentów.

Rozwiązanie zaproponowane przez firmę Axxon spełniło oczekiwania władz miasta Yangsan i okazało się odpowiedniejsze od systemów sieciowych stosowanych dotychczas.

AxxonSoft 
www.axxonsoft.com/pl
Tłumaczenie: Andrzej Walczyk

 

Zabezpieczenia 5/2018

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony