Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Systemy zabezpieczeń Bosch w ICE Kraków Congress Centre

Printer Friendly and PDF

Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe (fot. W. Wandzel dla KBF, wandzelphoto.com)

 

ICE Kraków Congress Centre to nowoczesne, światowej klasy centrum koncertowo-kongresowe. W obiekcie usytuowanym w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc w Polsce – na wprost Zamku Wawelskiego – znajdują się trzy główne sale, mieszczące 1915, 600 i 300 osób, i wielofunkcyjna przestrzeń konferencyjna o powierzchni 550 m2, którą można dowolnie dzielić za pomocą systemu mobilnych ścian, a także biura, garderoby artystów oraz powierzchnia komercyjna. 

Centrum kongresowe ICE Kraków Congress Centre zostało zaprojektowane z uwzględnieniem najwyższych standardów funkcjonalnych i akustycznych. Ze względu na różnorodność imprez i spotkań, jakie odbywają się na terenie obiektu (od koncertów do wielkich międzynarodowych konferencji) bezpieczeństwo ludzi i zasobów jest priorytetem. Firma Bosch dostarczyła systemy sygnalizacji pożarowej, systemy nagłośnieniowe, dźwiękowe systemy ostrzegawcze, systemy sygnalizacji włamania i napadu oraz systemy konferencyjne, które spełniają wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa. 

Rozwiązania firmy Bosch stanowią istotny element zabezpieczeń ICE Kraków Congress Centre. Za detekcję pożaru odpowiada modułowa centrala Bosch FPA w konfiguracji rozproszonej, wyposażona w punktowe i liniowe detektory dymu i temperatury. W reprezentacyjnych pomieszczeniach zostały zainstalowane płaskie czujki dekoracyjnie zlicowane z powierzchnią sufitu. W sumie firma Bosch dostarczyła do obiektu prawie 2000 czujek pożarowych. 

 Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe (fot. W. Wandzel dla KBF, wandzelphoto.com)

 

W ICE Kraków Congress Centre zastosowano system nagłośnieniowy DSO Bosch Praesideo w konfiguracji rozproszonej. Perfekcyjną jakość dźwięku zapewniają głośniki Bosch, w tym zaawansowane głośniki hemisferyczne w atrium i w salach audytoryjnych.

Nadzór wizyjny w obiekcie bazuje na systemie zarządzania i rejestracji Bosch Video Management oraz kombinacji różnych kamer. Część z nich to nowoczesne 12-megapikselowe kamery panoramiczne z obiektywami typu rybie oko.

System sygnalizacji włamania i napadu w ICE Kraków Congress Centre bazuje na centrali Bosch MAP ze skutecznymi w działaniu detektorami sufitowymi i dualnymi.

Dostępem do wskazanych pomieszczeń zarządza się za pomocą systemu KD firmy Bosch z kontrolerami IP serii AMC.

Bosch Building Integration System (BIS) umożliwia integrację i obsługę wszystkich systemów za pomocą jednej stacji operatorskiej, powiązanie zdarzeń i w efekcie skuteczne zarządzanie bezpieczeństwem w obiekcie. 

W codziennym funkcjonowaniu ICE Kraków Congress Centre istotną rolę odgrywają zaawansowane systemy konferencyjne Bosch, takie jak system tłumaczeń symultanicznych Integrus czy system dyskusyjny DCN.

Bosch Security Systems

 

Zabezpieczenia 6/2017

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony