Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Urządzenia Dahua chronią luksusowy włoski hotel Villa d’Este

Printer Friendly and PDF

Fot. 1. Villa d’Este – widok od strony jeziora Como

We włoskiej miejscowości Cernobbio znajduje się Villa d’Este. Zbudowano ją w 1568 roku jako prywatną rezydencję. W roku 1873 została przekształcona w hotel. Budynek jest umiejscowiony przy brzegu jeziora Como i jest znakomitym przykładem renesansowej architektury. Cały obiekt odznacza się wyjątkowym przepychem. Przez lata Villa d’Este zdobyła wiele międzynarodowych wyróżnień – uznawano ją za najpiękniejszy hotel na świecie.

Przez wieki w tym pięknym hotelu zatrzymywały się znane osobistości, w tym monarchowie, prezydenci, hollywoodzkie gwiazdy, pisarze, muzycy, projektanci i politycy. Pierwszym takim gościem był Giorgio Ricordi, który zaprosił znanych kompozytorów – Giuseppe’a Verdiego i Giacomo Pucciniego. Inni znani goście hotelu to m.in. Alfred Hitchcock, Frank Sinatra, król Belgii Leopold, król Włoch Wiktor Emanuel II, księżna Monaco Grace Grimaldi, Barbra Streisand, Madonna, Mick Jagger, Bruce Springsteen, John Kennedy, Michaił Gorbaczow, Winston Churchill, szach Persji, Maria Callas, Aristoteles Onassis. Co roku hotel jest miejscem ważnych wydarzeń, takich jak będąca punktem odniesienia dla ludzi ze świata polityki, finansów i przemysłu międzynarodowa konferencja ekonomiczna Forum Ambrosetti czy Concorso d’Eleganza Villa d’Este – coroczny zjazd posiadaczy historycznych, unikatowych samochodów.

Fot. 2. Eco-Savvy 2.0

Firma Dahua miała zaszczyt zabezpieczyć to wyjątkowe miejsce we współpracy z firmą Videotrend. Zadaniem było stworzenie profesjonalnego systemu do nadzoru wizyjnego (zajęto się tym razem ze specjalistą Emilem di Lecco) i zarazem zachowanie całkowitej prywatności gości. W zastosowanym systemie zabezpieczeń wykorzystuje się ścisły nadzór wizyjny wejść, parkingów i innych terenów zewnętrznych w celu dostrzeżenia i wyeliminowania możliwych zagrożeń. W sumie w hotelu zainstalowano 75 punktów kamerowych składających się z różnych kamer z serii Dahua Eco Savvy 2.0.

Do serii Eco Savvy 2.0 należy kamera z matrycą CMOS z progresywnym skanowaniem, która generuje 4-megapikselowy obraz z częstotliwością 20 klatek na sekundę. W rezultacie obraz jest dwa razy bardziej wyraźny i bogatszy w detale niż w przypadku kamery tworzącej 2-megapikselowy obraz w trybie 1080p. Urządzenia z serii 2.0 umożliwiają inteligentną detekcję zdarzeń dzięki wielu funkcjom, m.in. detekcji twarzy, przekraczania umownej linii i wtargnięcia intruzów. Dzięki nim analiza materiału wizyjnego jest bardziej precyzyjna, a w rezultacie ochrona jest bardziej skuteczna. Kamery Eco-Savvy 2.0 mają także funkcję rozszerzania zakresu dynamiki (WDR), funkcję inteligentnego nadzoru wizyjnego (IVS) i generują potrójne strumienie wizyjne. Dzięki szerokiemu zakresowi dynamiki (120 dB) działają skutecznie zarówno przy dobrym oświetleniu, jak i podczas obserwacji scen nocnych o bardzo dużym kontraście, co zawsze stanowiło poważne wyzwanie dla wizyjnych systemów dozorowych.

Firma Dahua wyposażyła hotel w rejestratory sieciowe NVR6000, które mogą rejestrować strumienie wizyjne z maksymalnie 128 kamer IP w trybie 1080p.

Fot. 3. NVR6000

Ponadto, równolegle z wizyjnym systemem dozorowym, w hotelu zainstalowany został wizyjny system domofonowy firmy Dahua. Terminale drzwiowe Dahua zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o obsłudze nowoczesnych rezydencji. Do odblokowywania przejść wykorzystywane są połączone funkcje detekcji twarzy i odczytu danych z kart identyfikacyjnych. Możliwe jest także ręczne odblokowywanie przejść z poziomu pulpitu znajdującego się w wewnętrznym monitorze. Obrazy z kamer zainstalowanych w terminalach drzwiowych są także wykorzystywane w wizyjnym systemie dozorowym. Panel zainstalowany na zewnątrz budynku jest niewielkich rozmiarów i ma cienkościenną obudowę aluminiową. Monitor znajdujący się w środku budynku wygląda bardzo elegancko i jest łatwy do zamontowania i zdemontowania. Na terenie posiadłości zastosowano również kompletny system parkingowy, dzięki któremu możliwy jest nadzór wizyjny, rejestracja materiału wizyjnego, analiza i odczyt numerów tablic rejestracyjnych. Wszystkie dane są rejestrowane i klasyfikowane w celu umożliwienia szybkiego dostępu do nich w trakcie szukania informacji dotyczących konkretnego zdarzenia.

Dostarczyliśmy serię najbardziej zaawansowanych technologicznie, kompletnych urządzeń, by zabezpieczyć Villa d’Este. Wysoka rozdzielczość obrazu w systemie wizyjnym umożliwia dostrzeżenie detali i podnosi poziom bezpieczeństwa – powiedział Elmer Zhang, dyrektor sprzedaży na Europę w firmie Dahua Technology. – Nasze urządzenia doskonale sprawdziły się w Villa d’Este. Mamy nadzieję, że zachęci to innych potencjalnych klientów do ich zastosowania, na przykład w szpitalach.

Dahua Technology

Tłumaczenie: Paweł Karczmarzyk
Redakcja

 

Zabezpieczenia 6/2015

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony