Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Urządzenia Ulisse Compact HD chronią koreański port lotniczy

Printer Friendly and PDF

W dzisiejszych czasach nadzór wizyjny wewnątrz i na zewnątrz portów lotniczych jest jednym z podstawowych sposobów przeciwdziałania niepożądanym zdarzeniom, takim jak kradzieże, przemoc, akty wandalizmu, a także szczególnie poważne przestępstwa, w tym ataki terrorystyczne. Ciągła i skoncentrowana na szczególnie narażonych i zatłoczonych miejscach obserwacja jest sprawdzonym środkiem zapewniania bezpieczeństwa pasażerów i personelu w portach lotniczych. Nie utrudnia jej wielość równocześnie zachodzących zdarzeń.

W jednym z największych koreańskich portów lotniczych udoskonalono ostatnio system nadzoru wizyjnego działający na terenach zewnętrznych poprzez zastosowanie najbardziej wytrzymałych i niezawodnych głowic PTZ Ulisse Compact HD (UCHD).

W skład systemu wchodzi duża liczba urządzeń UCHD, które są rozmieszczone na otwartych terenach terminalu, wzdłuż pasów startowych i na parkingach. System jest kontrolowany i zarządzany poprzez sieć Ethernet w celu zapewnienia ciągłej i efektywnej obserwacji tych narażonych na niebezpieczeństwo miejsc w czasie rzeczywistym.

Strumienie wizyjne są rejestrowane w formacie Full HD 1080p z częstotliwością wyświetlania równą 60 klatek na sekundę i przesyłane do centrum nadzoru przez łącze ethernetowe po kompresji metodą H.264-AVC lub MJPEG. Następnie obrazy są analizowane przez operatorów.

Zdolność do przesyłania czterech niezależnych strumieni wizyjnych umożliwia pracownikom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo uzyskiwanie dostępu do bieżącego materiału wizyjnego za pomocą urządzeń przenośnych, takich jak smartfony i tablety, nawet gdy już są oni w drodze na miejsce zdarzenia.

Głowica może obracać się z prędkością 200° na sekundę. Moduł kamerowy ma zmiennoogniskowy obiektyw o krotności 30. To wszystko znaczy, że operator może bardzo szybko dokonywać najazdów kamery i zbliżeń obserwowanych scen oraz dowolnie kierować ruchem kamery, aby uchwycić tak dużo szczegółów, jak to tylko możliwe, i uzyskać w ten sposób jak najwięcej informacji.

Wytrzymały, zaawansowany, wysokiej klasy mechanizm głowicy PTZ Ulisse Compact HD zapewnia zwiększoną odporność na niekorzystne warunki pogodowe, np. silny wiatr i mróz, oraz na korozję. Głowice mogą pracować w szerokim zakresie temperatury (od -40°C do 60°C). Użytecznym dodatkiem jest wycieraczka ze spryskiwaczem, która zapewnia czystość przedniej szyby modułu kamerowego i w związku z tym perfekcyjnie czysty obraz nawet wówczas, gdy pada deszcz, śnieg lub unosi się pył. Na dodatek, dzięki funkcji defog, kamera ma zapewnioną dobrą widoczność we mgle.

Podczas pracy kamery w trybie wysokiej czułości obraz może być generowany przy słabym oświetleniu (nawet 0,35 lx), dzięki czemu system może pracować w dzień i w nocy. Głowica Ulisse Compact HD może być wyposażona w oświetlacz IR, aby zapewnić ciągłą obserwację i widoczność na dystansie 250 metrów w nocy.

Dzięki zaletom UCHD i techniki cyfrowej zarządzanie bezpieczeństwem w koreańskim porcie lotniczym zostało znacznie usprawnione. Pracownicy mogą szybko i łatwo uzyskiwać dostęp do wielu strumieni wizyjnych o wysokiej jakości z różnych kamer, co umożliwia ciągłą obserwację terenów szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo. Zarządzanie systemem nadzoru wizyjnego jest teraz łatwiejsze i bardziej efektywne. Wzrósł ogólny poziom bezpieczeństwa w związku z możliwością dostrzeżenia zagrożeń i incydentów i zareagowania na nie w samą porę. 

Videotec

Tłumaczenie: Paweł Karczmarzyk
Redakcja

 

Zabezpieczenia 2/2017

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony