Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Nowa centrala dźwiękowego systemu ostrzegawczego Bosch PAVIRO

Printer Friendly and PDF

Bosch Security Systems wprowadza na rynek nowy nagłośnieniowy i dźwiękowy system ostrzegawczy PAVIRO. System zapewnia doskonałą jakość audio, uzyskał certyfikat zgodności z normą EN54, wyróżnia się niskim zużyciem energii oraz łatwością obsługi, w tym prostym i szybkim projektowaniem i konfigurowaniem. Dodatkowym atutem systemu są zoptymalizowane koszty jego utrzymania. system PAVIRO ma elastyczną, modułową architekturę i stanowi kompletne rozwiązanie problemu nagłośnienia i ostrzegania dla małych i średniej wielkości instalacji w budynkach biurowych, regionalnych portach lotniczych, średniej wielkości hotelach, fabrykach, szkołach, domach towarowych lub sklepach. PAVIRO niezawodnie przekazuje komunikaty ostrzegawcze i spełnia najwyższe wymagania odnośnie do zrozumiałości odtwarzanej mowy i najwyższej jakości brzmienia jako system nagłośnieniowy.

Dzięki czterokanałowej architekturze Matrix PAVIRO umożliwia swobodną konfigurację, która zazwyczaj jest charakterystyczna tylko dla droższych systemów. W różnych strefach, w których rozmieszczone są głośniki, można nadawać równocześnie maksymalnie cztery sygnały audio – na przykład komunikaty i tło muzyczne mogą być rozdzielone na różne strefy. Nadawanie komunikatów w jednej ze stref nie powoduje przerwania nadawania muzyki w pozostałych strefach. Możliwość przyłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku do dwóch wyjść mocy ogranicza liczbę potrzebnych wzmacniaczy, a więc można obniżyć koszty związane z zakupem dodatkowych elementów systemu i koszty eksploatacji.

Tryby Basic oraz Expert umożliwiają łatwe, szybkie i komfortowe skonfigurowanie systemu. Dzięki instrukcji instalacji „krok po kroku” asystent trybu Basic umożliwia zaprogramowanie prostego systemu w ciągu zaledwie 30 minut. Tryb Expert oferuje natomiast niemal nieograniczoną swobodę projektowania, dlatego wybranie go jest optymalne przy konfigurowaniu bardziej złożonych i wymagających instalacji. Dzięki wykorzystaniu najnowszej techniki High-End PAVIRO zapewnia profesjonalną jakość brzmienia, doskonałą zrozumiałość przekazywanych komunikatów słownych i wysoką niezawodność.

System PAVIRO wyróżnia się wśród innych systemów nagłośnieniowych i DSO tej samej klasy także pod względem efektywności energetycznej. Połączenie dynamicznego wyznaczania trasy sygnałów wejściowych (tzw. routing) oraz inteligentnego i zależnego od obciążenia sterowania wzmacniaczami sprawia, że potrzebnych jest mniej wzmacniaczy. Dzięki zastosowaniu wyróżniających się dużą sprawnością najnowocześniejszych wzmacniaczy klasy D, a także sprzętu i oprogramowania do inteligentnego zarządzania energią system wymaga minimalnej liczby baterii, co również obniży koszty, zarówno na początku, przy zakupie, jak i podczas eksploatacji, gdy baterie będą wymieniane.

Bosch Security Systems

 

Zabezpieczenia 3/2016

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony