Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Profesjonalne systemy zegarowe

Printer Friendly and PDF

Obecnie obiekty przemysłowe są wyposażone w wiele nowoczesnych systemów zabezpieczeń, nadzorowania i zarządzania procesami produkcji, rejestracji czasu pracy itp., które są doskonale dostosowane pod względem jakości i funkcjonalności. W związku z tym, że są to systemy niezależne, pojawia się problem synchronizacji i integracji. Rozwiązaniem może być zastosowanie precyzyjnego serwera czasu, który zapewni jednolity wzorzec czasu rzeczywistego pozwalający synchronizować czas nie tylko na zainstalowanych zegarach tarczowych i cyfrowych, ale również w innych systemach i urządzeniach.

Firma Synchroneo oferuje profesjonalne urządzenia i systemy do synchronizacji czasu

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która profesjonalnie zajmuje się wyłącznie systemami zegarowymi oraz synchronizacją innych systemów z wykorzystaniem pojedynczego precyzyjnego wzorca czasu.

Oferujemy szeroki zakres usług w całym procesie inwestycyjnym – projektowanie systemu, dostawę, konfigurację, montaż, przygotowanie dokumentacji projektowej, przeprowadzenie szkolenia dla projektantów, wykonawców lub użytkowników, a także autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Fot. 1. Zegary tarczowe

 

Posiadamy bogaty asortyment serwerów czasu, urządzeń zegarowych oraz wyposażenia dodatkowego. Jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązania dostosowane do wymagań każdego klienta. Przy doborze urządzeń zwracamy szczególną uwagę na innowacyjność produktów, niezawodność działania, estetykę wykonania. 

Fot. 2. Zegar cyfrowy

 

Zastosowanie systemów zegarowych

Synchronizowany system zegarowy może mieć wiele zastosowań. W każdym obiekcie można wykorzystać zegary podające bieżący czas, pełniące jedynie funkcję informacyjną, jak również, przy zastosowaniu dodatkowych funkcji, stworzyć w pełni profesjonalny, zaawansowany, precyzyjny wzorzec czasu rzeczywistego dla różnych inteligentnych urządzeń oraz systemów pracujących w tym obiekcie. 

Oferujemy Państwu szereg wymiernych korzyści uzyskiwanych dzięki systemowi zegarowemu. Przede wszystkim gwarantujemy precyzyjne odmierzanie czasu podawanego na wszystkich urządzeniach zegarowych oraz we wszystkich zintegrowanych systemach sieciowych, np. w wizyjnym systemie dozorowym, systemie kontroli dostępu, systemie rejestracji czasu pracy, na wszystkich komputerach lokalnych itd. Zegary dokonują zmiany czasu letniego na zimowy i odwrotnie, umożliwiają włączanie i wyłączanie zintegrowanych systemów (np. klimatyzacji, oświetlenia w godzinach nocnych) zgodnie z harmonogramem, zmieniają jasność wyświetlaczy lub je wyłączają (np. w szkołach w godzinach popołudniowych) zgodnie z harmonogramem, umożliwiają pomiar czasu trwania danej czynności oraz czasu, jaki pozostał do jej zakończenia (np. na treningach w salach sportowych), odliczanie czasu z użyciem przycisku (np. w salach operacyjnych, na oddziałach  ratunkowych podczas resuscytacji), sterowanie dzwonkami lub syrenami sygnalizującymi przerwy w pracy (np. w szkołach, halach produkcyjnych), wyświetlanie informacji tekstowych na zegarach cyfrowych (np. na linii produkcyjnej) oraz realizują inne funkcje, które jesteśmy w stanie dopasować do wymagań klienta.

Fot. 3. Zastosowanie systemów zegarowych

Zegar główny/serwer czasu

Zegar główny jest centralną częścią zsynchronizowanego systemu zegarowego. Podstawową funkcją zegara głównego jest odmierzanie czasu rzeczywistego oraz wysyłanie sygnału synchronizującego do wszystkich zegarów pobocznych oraz innych urządzeń i systemów w obiekcie. Wszystkie zegary główne są standardowo synchronizowane przez zewnętrzny serwer NTP, serwer NTP w sieci lokalnej lub – opcjonalnie – odbiornik GPS. Zegary główne są wyposażone również we wbudowany zegar kwarcowy, który określa czas w przypadku utraty sygnału synchronizującego ze źródła zewnętrznego.

Fot. 4. Zegar główny

 

Fot. 5. Integracja systemów zabezpieczeń

Rodzaje systemów

Firma Synchroneo oferuje trzy główne rodzaje systemów zegarowych, w których skład wchodzą różne zegary tarczowe (fot. 1) i cyfrowe (fot. 2) o wielu różnych rozmiarach. Systemy te różnią się pod względem realizowanych funkcji, sposobu instalacji i sterowności. Każdy system ma swoje zalety oraz funkcje dodatkowe, które umożliwiają wybór optymalnego, dostosowanego do konkretnego obiektu rozwiązania.

Rys. 1. System IP

 

System IP PoE pozwala na synchronizację i zasilanie zegarów pobocznych poprzez sieć IP. Możliwa jest pełna kontrola nad każdym z zegarów z użyciem protokołu IP. Istnieje możliwość ominięcia zegara centralnego, czyli bezpośredniej synchronizacji każdego z zegarów pobocznych wprost z serwera NTP.

W systemie bezprzewodowym każdy zegar poboczny działa jako nadajnik i odbiornik sygnału czasu (rys. 2) pracujący w pasmie 2,4 GHz. Zegary tarczowe są synchronizowane radiowo i zasilane za pomocą baterii o trwałości od pięciu do ośmiu lat. Brak okablowania ogranicza koszty instalacji systemu.

Rys. 2. System bezprzewodowy

 

Rys. 3. System przewodowy

System dwuprzewodowej komunikacji cyfrowej (rys. 3) jest prosty w instalacji, tani w eksploatacji i niezawodny w działaniu.

Oferujemy wiele urządzeń do każdego z wymienionych systemów synchronizacji – zegary tarczowe i cyfrowe o różnych wielkościach, kolorach i wzorach. Ponadto wszystkie produkty mogą mieć wiele funkcji opcjonalnych oraz wykorzystywać różnorodne akcesoria.

W związku z tym, że wielu użytkowników nie ma pewności, który rodzaj systemu najlepiej zaspokoi ich potrzeby, proponujemy skontaktować się z pracownikiem firmy Synchroneo dysponującym fachową wiedzą, który ułatwi dokonanie wyboru. Zapraszamy do współpracy.

Agnieszka Skarbińska
Synchroneo 
tel.: +48 530 982 176
kontakt.@systemyzegarowe.pl
www.systemyzegarowe.pl

 

Zabezpieczenia 2/2017

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony