Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Drukarka Tango+L. Idealne rozwiązanie dla instytucji rządowych, wojska oraz firm ceniących sobie bezpieczeństwo

Printer Friendly and PDF

   

Brytyjska firma Ultra Electronics Card Systems - producent drukarek MAGICARD - oferuje duży wybór wyspecja­lizowanych drukarek do identyfikatorów. Najnowszym, a zarazem najbardziej zaawansowanym pod względem zabezpieczeń modelem jest drukarka Tango+L. Oferuje ona kilka stopni zabezpieczeń drukowanych kart.

Opisując właściwości wyżej wspomnianej drukarki, należy rozpocząć od jej budowy. Konstrukcja urządzenia wykonana jest z wysokiej jakości metalu, dzięki czemu jest bardzo trwała, a wygląd drukarki utrzymany jest w nowoczesnej stylistyce. Drukarka jest wyposażona w panel z przyciskami funkcyjnymi, diodami LED oraz z wyświetlaczem LCD. Na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu prezentowane są informacje na temat aktualnego stanu urządzenia oraz operacji na nim wykonywanych. Podajnik i odbiornik kart oraz część laminacyjna drukarki są zabezpieczone przed nieautoryzowanym użyciem dwoma oddzielnymi zamknięciami na klucze.

Drukarka MAGICARD Tango+L ma wbudowany mechanizm obracający kartę, dzięki któremu w jednym cyklu możliwe jest zadrukowanie oraz zalaminowanie obu stron karty. Tango+L może również pełnić funkcję samodzielnego laminatora do kart. W takim przypadku nie jest konieczne podłączanie drukarki do komputera, a wszystkie ustawienia laminatora oraz laminacja są dokonywane za pomocą przycisków na panelu drukarki.

W zależności od potrzeb użytkownika drukarka umożliwia zastosowanie kilku rodzajów zabezpieczeń karty przed kopiowaniem. Najprostszym zabezpieczeniem jest znak wodny HoloKote umieszczany na warstwie overcoat (zabezpieczającej przed utratą kolorów i ścieraniem), który jest nanoszony w końcowej fazie nadruku karty, zaraz po naniesieniu wszystkich kolorów. W tym właśnie momencie głowica drukarki „wymraża" szablon znaku zabezpieczającego. Funkcja ta nie wydłuża czasu ani nie zwiększa kosztów wydruków. Cały proces zabezpieczenia i wydruku może odbywać się na kartach identyfikacyjnych, zbliżeniowych, stykowych i kartach samoprzylepnych PVC przeznaczonych do drukarek termo-sublimacyjnych.

Funkcję HoloKote można włączać i wyłączać w sterowni­ku drukarki.

Kolejnym stopniem zabezpieczenia jest HoloPatch - złote okno w rogu karty, w którym tekst znaku wodnego jest bezpośrednio widoczny i daje efekt podobny do hologramu (opcja dostępna przy zastosowaniu karty HoloPatch we wszystkich drukarkach Magicard).

Drukarka Tango+L posiada wbudowane dwa standardowe wzory znaku wodnego. Aby podnieść stopień zabezpieczenia kart, możliwe jest umieszczenie dowolnego tekstu lub grafiki (np. logo firmy) w znaku wodnym. W takim przypadku należy zamówić dodatkowo specjalną kartę zabezpieczającą Custom Text&LOGO. Karta taka może również spełniać funkcję klucza zabezpieczającego przed nieautoryzowanym użyciem drukarki (opcja dostępna w drukarkach MAGICARD Rio 2e, Tango 2e oraz Tango+L). Po usunięciu karty Custom Text&LOGO drukarka jest zablokowana i korzystanie z niej jest niemożliwe.

W celu uzyskania bardzo trwałego nadruku lub dodatkowego zabezpieczenia przed kopiowaniem kart można wykorzystać laminator. Nakłada on na zadrukowaną kartę PVC laminat poliestrowy. Nałożenie laminatu przedłuża trwałość nadruku na karcie do około 10 000 przeciągnięć przez czytnik magnetyczny oraz przedłuża żywotność identyfikatora na wiele lat. Kolejnym zabezpieczeniem jest warstwa laminatu nałożona na znak wodny HoloKote. W takim przypadku znak wodny można zweryfikować przy użyciu światła ultra­fioletowego. Można zastosować folię laminacyjną z hologramem - poza zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi nadruku dodatkowo zabezpiecza ona karty przed kopiowaniem. Możliwe jest zastosowanie folii z hologramem standardowym lub spersonalizowanym (dowolna grafika). Zastosowanie spersonalizowanego hologramu wraz z własnym wzorem znaku wodnego jest najwyższym stopniem zabezpieczenia karty.

Drukarka MAGICARD Tango+L jako jedna z niewielu na świecie spełnia wymagania dyrektywy Homeland Security Presidential Directive 12 (HSPD 12), która została podpisana przez prezydenta USA w sierpniu 2004 roku jako nowy, wyższy standard zabezpieczania kart dla pracowników federalnych oraz odwiedzających ich gości. HSPD 12 dotyczy m.in. wizualnego zabezpieczenia karty, co pomaga dodatkowo w weryfikacji personelu, który ma dostęp do wydzielonych stref. Dzięki temu drukarka Tango+L wydaje się idealnym rozwiązaniem dla instytucji rządowych, wojska oraz firm ceniących sobie bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Tango+L może być wyposażona w kodery do kart magnetycznych, chipowych i zbliżeniowych. Rodzaj kodera zależy od potrzeb i wymagań użytkownika. Drukarka z koderem może zakodować kartę w jednym cyklu wraz z drukiem i laminacją.

Drukarka MAGICARD Tango+L w standardzie wyposażona jest w porty: LTP, USB oraz Ethernet. Posiada sterowniki Plug&Play dla Windows (2000, XP, 2003 Server user mode oraz Vista). Obsługa drukarki (wydruk kart, wymiana materiałów eksploatacyjnych oraz konserwacja) jest bardzo prosta.

Drukarka wraz z głowicą objęta jest nielimitowaną 24­miesięczną gwarancją Ultra Cover Plus, z możliwością przedłużenia do trzech, czterech lat. Istnieje możliwość nieodpłatnego uzyskania zastępczej drukarki na czas ewentualnej naprawy.

Reasumując

MAGICARD Tango+L jest profesjonalną drukarką zaprojektowaną do wydruku dużej liczby kart, z możliwością zabezpieczenia karty zarówno przed kopiowaniem, jak i uszkodzeniami mechanicznymi, a o jej klasie może świadczyć fakt, że jest wykorzystywana między innymi do drukowania praw jazdy w Meksyku.

ACSS

Zabezpieczenia 4/2007 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony