Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

HDP5000 - nowa drukarka FARGO

Printer Friendly and PDF

Czy jakość wydruku retransferowego na karcie plastikowej jest warta ceny, jaką trzeba zapłacić za taką odpowiednią drukarkę?

Wiele firm i instytucji odpowiedziało sobie twierdząco na powyższe pytanie już wiele lat temu i do dziś korzysta z zadowoleniem ze starszych modeli drukarek Fargo serii HDP. Dla niezdecydowanych głównym argumentem przeciwko wyborowi drukarek retransferowych była ich cena. Aż do dziś... 

Amerykańska firma Fargo Electronics, renomowany producent drukarek do kart plastikowych, wykonała kolejny krok w kierunku upowszechnienia technologii druku retransferowego. Wprowadzając na rynek drukarkę HDP5000, Fargo ustaliło ceny tego modelu na wyjątkowo atrakcyjnym poziomie, co pozwoliło na skierowanie oferty drukarek High Definition (najwyższa jakość nadruku) do segmentu klientów zainteresowanych dotychczas wyłącznie tańszymi modelami takich urządzeń.

Co to oznacza dla potencjalnych odbiorców? Oznacza to, że wydruk identyfikatorów lub kart klienta w jakości High Definition jest teraz dostępny dla dużo szerszego grona odbiorców.

Atrakcyjna cena drukarki nie wpłynęła ujemnie na jakość urządzenia, co więcej - w HDP5000 wprowadzono szereg ulepszeń w stosunku do poprzedniego modelu - HDP600. Modułowa budowa umożliwia klientom skonfigurowanie drukarki zgodnie z ich wymaganiami. To klienci decydują, czy potrzebują drukarkę do wydruku jedno- czy dwustronnego, z laminacją czy bez oraz z jakimi koderami. Co więcej, poszczególne moduły można dodawać później, w trakcie eksploatacji drukarki, kiedy zaistnieje konieczność jej rozbudowy.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest możliwość jednoczesnej laminacji obu stron karty: w module laminacyjnym instalowane są dwie taśmy i laminowane są obie strony karty przechodzącej przez ten moduł w tym samym czasie - znacznie zwiększa to wydajność drukarki, skracając czas zadruku karty.

Kolejną innowacją jest standardowe wyposażenie HDP5000 w dwa wejścia: USB oraz Ethernet (z wewnętrznym serwerem wydruku). Umożliwia to użytkownikom instalację drukarki do pracy jednostanowiskowej bądź w sieci komputerowej, w zależności od potrzeb. Z portami drukarki wiąże się jeszcze jedna istotna zaleta tego modelu: kodery instalowane w tym urządzeniu obsługiwane są przez wymienione wyżej wejścia; nie ma potrzeby, a nawet możliwości, podłączania ich oddzielnie. Ta technologia, nazwana przez producenta ‘One Wire', jest nowatorskim i jedynym takim rozwiązaniem na rynku drukarek do kart.

Następnym udogodnieniem dla użytkowników jest umieszczenie taśm do nadruku w kasetach, co znacznie ułatwia i przyspiesza ich instalację w drukarce. To rozwiązanie jest już stosowane w prostszych drukarkach Fargo, np. Persona C30 czy DTC400, i spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez użytkowników.

Poza wymienionymi wyżej udoskonaleniami, HDP5000 posiada wszystkie cechy, które dotychczas sprawiały, że drukarki Fargo serii High Definition cieszyły się tak wysokim uznaniem użytkowników. Podstawową zaletą jest retransferowa technologia nadruku, polegająca na nanoszeniu obrazu na specjalną warstwy folii film HDP (High Definition Printing), a następnie nanoszeniu jej przez laminację na kartę. Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć bardzo wysoką jakość nadruku, zbliżoną do druku offsetowego, i zadruk całej powierzchni karty, od krawędzi do krawędzi, wraz z ewentualnymi nierównościami na karcie.

Drukarki Fargo HDP świetnie sprawdziły się przy personalizacji Elektronicznych Legitymacji Studenckich. Są użytkowane przez ponad 30 polskich uczelni wyższych. Model HDP5000 spotkał się z dużym zainteresowaniem uczelnianych centrów personalizacji. Pierwsze egzemplarze tego modelu już pracują przy wydruku i personalizacji nowych legitymacji.

Więcej informacji o drukarkach Fargo można uzyskać na www.cs.pl lub bezpośrednio u wyłącznego dystrybutora Fargo w Polsce, w firmie Control System FMN (tel.: 22-855-00-17).

 

Paweł Kornacki

Control System FMN

Zabezpieczenia 6/2007

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony