Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Bramki uchylne SpeedStile FLs w budynkach biurowych

Printer Friendly and PDF

Fot. 1. Bramki uchylne SpeedStile FLs zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa przy przepustowości wynoszącej 40 osób na minutę

 

Czy możliwe jest odpowiednie zabezpieczenie budynku bez negatywnego wpływu na jego wygląd?

Wdrożenie systemu kontroli dostępu w budynku biurowym nie sprowadza się tylko do montażu bramek oraz przepuszczania osób z identyfikatorami. Inwestorzy oczekują nie tylko walorów użytkowych, ale także wizualnych, a więc rozwiązań pasujących do architektury danego budynku. Firma Gunnebo jako dostawca urządzeń zabezpieczających mienie oferuje duży wybór bramek SpeedStile, których wygląd jest dostosowany do nowoczesnych i eleganckich obiektów. Urządzenia do kontroli dostępu dopasowuje się już na etapie projektowania budynku biurowego, gdyż stanowią integralne części lobby, recepcji oraz wejść.


Podobnie było w przypadku firmy IMMOFINANZ – największego inwestora na stołecznym rynku biurowym. Instalacja nowych bramek w budynkach IMMOFINANZ była powiązana z wprowadzeniem nowej marki biurowej – myhive. Warto podkreślić, że dla osób odpowiedzialnych za promocję tej marki bardzo ważny był wygląd lobby, który ma istotny wpływ na postrzeganie obiektu biurowego jako całości.


Aby spełnić wymagania estetyczne i zarazem zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa w lobby czterech warszawskich obiektów myhive (myhive Brama Zachodnia, myhive Park Postępu, myhive Crown Point oraz myhive Equator) wykorzystano nowoczesne bramki Gunnebo SpeedStile. Analizowanie natężenia ruchu osób oraz ustalanie, kiedy uprawnione osoby wchodziły do danych pomieszczeń i kiedy z nich wychodziły, pomogło określić zachowania użytkowników. Miało to decydujący wpływ na wybór odpowiednich bramek uchylnych. Wybrano bramki FLs, które umożliwiają przejście uprawnionych osób bez opóźnień, więc można uniknąć niezadowolenia użytkowników powodowanego koniecznością oczekiwania w kolejce. Wspomniana analiza obejmowała dwie pory dnia: godziny poranne oraz popołudniowe, gdyż wtedy odnotowywanych jest najwięcej przejść przez bramki.

Fot. 2. Bramki uchylne SpeedStile FLs w budynku myhive Crown Point w Warszawie


Zastosowane bramki uchylne SpeedStile FLs mają zarówno walory użytkowe, jak i walory estetyczne. Dodatkowym atutem bramek jest ich przepustowość, która pozwala na kontrolowane przejście 40 osób na minutę przy zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Bramki wykrywają próby nieuprawnionego przejścia za osobą uprawnioną i próby przejścia w przeciwną stronę.

Anna Sadłowska
Gunnebo Polska

 

Zabezpieczenia 3/2017

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony