Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Deklaracja EPD firmy SALTO Systems

Printer Friendly and PDF

EPD [Environmental Product Declaration, czyli deklaracja dotycząca wpływu danego produktu na środowisko naturalne – przyp. red.] to niezależnie zweryfikowany dokument, w którym podaje się informacje o wpływie produktu na środowisko naturalne w całym okresie jego istnienia [„cyklu życia” – przyp. red.]. W tym przypadku dotyczy to zawężonej grupy produktów – inteligentnych elektronicznych zamków SALTO XS4 Original. Utworzenie EPD jest uznanym na całym świecie sposobem, dzięki któremu firmy mogą pokazać, tak jak SALTO Systems, że mają przejrzyste zasady odnoszące się do wpływu produkcji i konserwacji produktów na środowisko naturalne.

– Utworzenie pierwszej deklaracji EPD dla modelu XS4 na etapie projektowania jest znaczącym osiągnięciem, z którego firma SALTO Systems powinna być bardzo dumna – powiedział Aznar Sethna, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w SALTO Systems. – Nie tylko wyznacza to punkt odniesienia dla branży kontroli dostępu, lecz także świadczy o rzeczywistym zaangażowaniu firmy SALTO w dbałość o zachowanie przejrzystych zasad postępowania mającego wpływ na środowisko naturalne i o poprawianie wyników tego postępowania.

Modele SALTO XS4 i inteligentne zamki do kontroli dostępu firmy SALTO Systems, które można wykorzystać do modernizacji drzwi lub zastosować jako wyposażenie drzwi w nowych budynkach, zostały zaprojektowane tak, aby były przyjazne dla środowiska i przyczyniły się do osiągnięcia przez SALTO Systems tak dobrych wyników podanych w EPD. Przeprowadzanie analizy cyklu życia produktu przez firmy z branży technicznej i zajmujące się bezpieczeństwem nie należy do rzadkości. Weryfikacja EPD wymagała zgromadzenia danych i podania ich zgodnie z surowymi zasadami i normami.

– Uzyskanie EPD dla całej rodziny produktów nie jest proste – powiedział Ricardo Garcia, kierownik ds. jakości w SALTO Systems. – Wymaga to zebrania i analizy znacznej ilości danych dotyczących całego okresu istnienia inteligentnego zamka – łącznie z określeniem jego wpływu na środowisko.

– Firma SALTO jest zaangażowana w tworzenie inteligentnych zamków z uwzględnieniem równowagi ekologicznej, więc te informacje przyczyniają się do dalszego doskonalenia naszych produktów – powiedział Garcia. – Dzięki określeniu wpływu naszych zamków na środowisko możemy zapewnić naszych partnerów i klientów, że przyszłe projekty będą jeszcze bardziej uwzględniać tę równowagę.

Inteligentne, bezpieczne, innowacyjne oraz łatwe do zamontowania w drzwiach zestawy XS4 Original nie wymagają okablowania, są sterowane bezprzewodowo, zasilane bateryjnie, łączą się sieciowo i znajdują wiele zastosowań w kontroli dostępu. Wykorzystują najnowsze techniki identyfikacyjne i komunikacyjne (NFC i BLE) oraz umożliwiają dostęp bez użycia klucza. 

Inteligentne zamki z serii XS4 Original zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do większości standardowych drzwi i współdziałały z większością zamków wpuszczanych i zatrzaskowych zgodnych z normami europejskimi, skandynawskimi i ANSI. Są całkowicie zgodne z deklaracją EPD, przyczyniają się do oszczędzania zasobów naturalnych i mają ograniczony wpływ na środowisko. Inteligentne zamki i procesy technologiczne firmy SALTO Systems są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom dotyczącym ochrony środowiska i oszczędzania zasobów.

SALTO Systems jest członkiem Institut Bauen und Umwelt e.V.

Jako członek Institut Bauen und Umwelt e.V. SALTO Systems pomaga stowarzyszeniu w osiąganiu jego celów – w szczególności w promowaniu zrównoważonego budownictwa. Aby osiągnąć ten cel, IBU prowadzi program deklaracji EPD typu III według norm ISO 14025 i EN 15804. Poprzez tworzenie deklaracji EPD i ich publikację w programie deklaracji IBU firma SALTO Systems podaje do publicznej wiadomości wszystkie istotne informacje o wpływie swoich produktów na środowisko naturalne. Dane zawarte w EPD bazują na analizie cyklu życia produktu i zostały zweryfikowane przez niezależnych audytorów.

Deklaracje EPD nie zawierają ocen wpływu produktów na środowisko naturalne. Służą raczej jako wiarygodne i niezależnie skontrolowane źródła informacji dla ekspertów z różnych dziedzin, w tym architektów, planistów, inżynierów i audytorów. W kontekście zintegrowanego planowania umożliwiają świadome podejmowanie decyzji i dokonywanie ocen, np. podczas wyboru produktu i certyfikacji budynku.

Więcej informacji o IBU i programie EPD znajduje się na stronie http://www.ibu-epd.com.

SALTO Systems

Tłumaczenie: Paweł Karczmarzyk

 

Zabezpieczenia 1/2020

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony