Serwer SPE-100 umożliwia przesyłanie do sieci z rozdzielczością 4CIF i w czasie rzeczywistym obrazów generowanych przez analogową kamerę. Funkcja transmisji wielostrumieniowej w standardach kompresji H.264, MPEG-4 lub MJPEG pozwala zminimalizować obciążenie pasma dzięki przesyłaniu strumieni o różnej rozdzielczości i prędkości odświeżania do różnych lokalizacji w sieci.
– Serwer SPE-100 zaprojektowano z myślą o klientach pragnących wykorzystać zalety transmisji sygnału wizji za pomocą protokołu IP z jednoczesnym wykorzystaniem możliwości użytkowanych kamer analogowych – twierdzi Peter Ainsworth, główny kierownik produktu Samsung Techwin Europe. Warto podkreślić, że serwer SPE-100 posiada zaimplementowane protokoły sterowania telemetrycznego Pelco P/D oraz protokoły firmy Samsung. Jest to szczególnie ważne dla klientów pragnących zintegrować analogowe kamery szybkoobrotowe z systemami monitoringu IP.
Serwer SPE-100 można zaprogramować tak, że w przypadku alarmu, kamera szybkoobrotowa otrzyma polecenie ustawienia się w ustalonej pozycji (presecie) i będzie zapisywać związane z alarmem obrazy na karcie pamięci SD z jednoczesnym wysłaniem powiadomienia e-mailem.
Bezpłatnie dostarczane wraz z serwerem SPE-100 oprogramowanie firmy Samsung NET-I Viewer oferuje łatwy w obsłudze graficzny interfejs użytkownika. Uprawnieni użytkownicy mogą również przez przeglądarkę internetową uzyskiwać dostęp do obrazów transmitowanych na żywo albo zapisanych na karcie pamięci włożonej do gniazda kart pamięci SD w serwerze SPE-100.
Zgodny ze standardem ONVIF serwer SPE-100 posiada przelotowe wejście wizyjne, które umożliwia dodatkowe wykorzystanie sygnału wizji z kamery w rejestratorze lub bezpośrednio na monitorze. Serwer SPE-100 oferuje także dwukierunkowe przesyłanie sygnału dźwiękowego, co umożliwia interaktywne porozumiewanie się między miejscem montażu serwera a centrum monitoringu.
Więcej informacji: STEsecurity@samsung.com, www.samsungsecurity.com.
Bezpośr. inf. David Solomons
DRS Marketing
david@drsmarketing.co.uk
Opracowanie: Redakcja