– Przeznaczone do zewnętrznego nadzoru wizyjnego kamery sieciowe Axis tworzone są z myślą o ekstremalnych warunkach pogodowych, stąd zawsze gwarantują niezawodne działanie. Jesteśmy dumni z tego, że nasza kamera przez ponad trzy godziny przesyłała wysokiej jakości obraz w temperaturze -73ºC, przy czym najniższa temperatura, w jakiej AXIS Q6034-E pracował w trakcie tego badania, wynosiła -90ºC – powiedział Erik Frännlid, dyrektor ds. zarządzania produktami w firmie Axis Communications.
Badacze z ośrodka Esrange Space Center również chwalą wyniki testów. „Możliwość obserwowania na bieżąco przebiegu badania i lądowania w połączeniu z rejestracją wyników pomiarów to zalety nie do przecenienia, kiedy spadochrony nie działają właściwie lub gdy nie wiadomo, gdzie wylądują. Taka obserwacja pozwala na prawidłowe zinterpretowanie sytuacji i zabezpieczenie balonu przed niepomyślnymi lądowaniami w przyszłości – wyjaśnił Per Baldemar, kierujący zespołem odpowiedzialnym za badania z wykorzystaniem systemów rakietowych i balonowych w firmie Swedish Space Corporation.
Zdjęcia wypuszczania balonów można znaleźć na stronie: http://www.ssc.se/bexus-1.aspx.
Materiał wizyjny zarejestrowany kamerą AXIS Q6034-E na wysokości 35 tysięcy metrów znajduje się pod adresem: http://www.youtube.com/v/m5ToWQw24AY&hd=1&rel=0.
Więcej informacji o firmie Axis udzielą:
Edwin Roobol
edwin.roobol@axis.com
Agata Majkucińska
agata.majkucinska@axis.com
Bezpośr. inf. Katarzyna Wójcik
Grayling Poland
katarzyna.wojcik@grayling.com