Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2012. Nagroda Honorowa „Polalarm” – za publikacje fachowe w prasie branżowej

Printer Friendly and PDF

polalarm-logoOgólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem „POLALARM” organizuje konkurs „Polski Mistrz Techniki Alarmowej” od 1996 r., w bieżącym roku odbywa się jego XIV edycja.

_MG_0289_www

Początkowo konkurs organizowany był wyłącznie dla polskich producentów (cztery pierwsze edycje w latach 1996-1999). W roku 2000 odbył się równolegle w grupie wyrobów polskich oraz w grupie wyrobów zagranicznych, a od 2001 roku – wyroby produkcji polskiej i zagranicznej konkurowały już ze sobą, bez podziału na grupy. Ta stopniowa ewolucja zakresu konkursu wprowadziła nas na arenę Europy i całego świata. Tak więc prowadzenie konkursu ”Polski Mistrz Techniki Alarmowej” to wkład naszego stowarzyszenia „POLALARM” w promowanie postępu technicznego w naszej branży. Efektem jest solidna ocena najlepszych urządzeń alarmowych wprowadzanych przez nasze środowisko do ochrony osób i mienia na polskim rynku. Zgłoszenia do Konkursu ocenia 11-osobowa komisja, działająca w prawie niezmienionym od początku składzie.

Securex2012_logo_200Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom wszystkich edycji konkursu odbywa się zawsze w czasie Międzynarodowej Wystawy Zabezpieczeń  „SECUREX” w Poznaniu.

W dniu 31 marca 2012 r. Komisja Konkursowa przyznała nagrody w konkursie „Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2012” w poszczególnych kategoriach:

1. Urządzenia i Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu
– I miejsce oraz tytuł „Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2012” za Alarm Control, firmie Ochrona JUWENTUS z Warszawy,
– Wyróżnienie Specjalne Komisji Konkursowej za Panel kontrolny KBPK–01, firmie Kabe z Mikołowa,
– Wyróżnienie za Klawiaturę dotykową TM 40 firmy Paradox Security Systems, firmie I.C.S. Polska Hubert Durlik z Warszawy,
– Podziękowanie za udział w konkursie i prezentację Czujki ruchu BLUE LINE GEN2, firmie Robert Bosch.

2. Urządzenia i Systemy Sygnalizacji Pożarowej
– I miejsce oraz tytuł „Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2012” za System nagłośnieniowy Promatrix PM8000, firmie Robert Bosch,
– Podziękowanie za udział w konkursie i prezentację Centrali konwencjonalnej serii FPC500, FPC500-2, FPC500-4, FPC500-6, firmie Robert Bosch.

3. Urządzenia i Systemy Nadzoru Telewizyjnego i Rejestracji Obrazów
– I miejsce oraz tytuł „Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2012” za NBN-832 Dualna kamera sieciowa Dinion HD 1080p, firmie Robert Bosch,
– Wyróżnienie za System sieciowej rejestracji wizji i dźwięku SRN-1670 wraz z oprogramowaniem zarządzającym Net-i Viewer, firmie Ultrak Security Systems, Dołuje k/Szczecina.

4. Urządzenia i Systemy Kontroli Dostępu
– I miejsce oraz tytuł „Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2012”za Redundantny system kontroli dostępu amerykańskiej firmy PCSC na bazie urządzeń serii Fault Tolerant, firmie VOLTA z Warszawy.

5. Zintegrowane Systemy Sygnalizacji Zagrożeń
– I miejsce oraz tytuł „Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2012” za Helikopter bezzałogowy KBUAV-01, firmie KABE z Mikołowa,
– Wyróżnienie za Zintegrowany system monitorowania bezobsługowych obiektów teleinformatycznych lub energetycznych, firmie Electronic Power and Market ze Szczecinka,
– Wyróżnienie za Platformę programową klasy PSIM umożliwiającą zarządzanie sytuacją i zdarzeniami – NICE Situator, firmie ISM EuroCenter z Warszawy.

6. Urządzenia i Systemy Transmisji Alarmu oraz Monitoringu
– I miejsce oraz tytuł „Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2012” za Zintegrowany system monitorowania bezobsługowych obiektów teleinformatycznych lub energetycznych, firmie Electronic Power and Market ze Szczecinka,
– Wyróżnienie Specjalne Komisji Konkursowej za Zintegrowany system monitorowania bezobsługowych obiektów teleinformatycznych lub energetycznych, firmie Electronic Power and Market ze Szczecinka,
– Wyróżnienie za Zaawansowany system zarządzania budynkiem Vision BMS, firmie APA z Gliwic,
– Podziękowanie za udział w konkursie i prezentację Zdalnej konfiguracji central alarmowych z użyciem nadajnika LX20G-3C, firmie EBS z Warszawy.

7. Inne Urządzenia i Systemy Technicznej Ochrony oraz Wspomagające Ochronę Fizyczną
– I miejsce oraz tytuł „Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2012” za Księgę Wejść Wyjść, firmie RegiTech z Wrocławia.

Spośród zdobywców pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach, komisja wyłoniła Zwycięzcę Konkursu i przyznała Główną Nagrodę – „Złotą Zbroję”. Laureatem Głównej Nagrody „Złota Zbroja” w Konkursie „Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2012” za Helikopter bezzałogowy KBUAV-01 została Firmia KABE z Mikołowa.

Nagroda Honorowa „Polalarm” za publikacje fachowe w prasie branżowej
Stowarzyszenie „POLALARM”, od 2003 roku, przyznaje również Honorową Nagrodę Stowarzyszenia „Polalarm” za publikacje fachowe w prasie branżowej, by uhonorować dorobek redaktorski autorów najbardziej poczytnych i wartościowych artykułów fachowych dla specjalistów branży technicznej ochrony osób i mienia w Polsce. Kapituła Nagrody od początku ustanowienia nagrody pracuje w niezmienionym 6-osobowym składzie.

Laureatem tegorocznej Nagrody został: Waldemar Fiałka za rzetelne i bezstronne propagowanie nowoczesnych metod projektowania elektronicznych systemów dozorowych, ciekawy dobór tematów i wnikliwą analizę omawianych zagadnień w artykułach pisanych z pożytkiem dla wszystkich specjalistów branży technicznej ochrony osób i mienia w Polsce.

Praca Komisji Konkursowej i Kapituły Nagrody za Publikacje Fachowe w Prasie Branżowej to również ogromny wkład w promowanie nowych kierunków technicznej ochrony osób i mienia, a ponadto popularyzację wybitnie użytecznych osiągnięć technicznych dla dalszego rozwoju naszego kraju.

Bezpośr. inf. POLALARM

"Zabezpieczenia" gratulują wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie, a panu Waldemarowi Fiałce życzymy jeszcze wielu ciekawych publikacji.

Fotorelacja z wręczenia nagród już wkrótce.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony