W dniu 19 maja w Centrum Konferencyjnym WP odbędzie się III Kongres Gospodarki Elektronicznej zorganizowany przez Związek Banków Polskich i partnerów.
Ponad dwa lata temu Związek Banków Polskich zainicjował coroczne posiedzenia Kongresu Gospodarki Elektronicznej. Jest to przedsięwzięcie przedstawicieli administracji publicznej, samorządowej, banków i innych instytucji finansowych oraz wielu firm oddziaływujących na budowę i rozwój nowoczesnej gospodarki elektronicznej w Polsce.
Kongres, a w szczególności wnioski powstałe w trakcie obrad, miały istotny wpływ na prace wszystkich podmiotów uczestniczących w rozwoju nowoczesnego sektora gospodarki i nowoczesnych rozwiązań w administracji w Polsce.
Jednym z najważniejszym z nich była przyjęta przez wszystkich uczestników KGE teza, że „Niezbędna do osiągnięcia sukcesu gospodarczego, politycznego i społecznego przez nasz kraj jest efektywna wymiana informacji, pomiędzy Rządem RP a obywatelami i przedsiębiorcami”. Teza ta ma znaczenie nie tylko w aspekcie krajowym, ale i paneuropejskim i światowym.
Dlatego też organizatorzy III Kongresu Gospodarki Elektronicznej wpisują się w inicjatywę Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.
III Kongres Gospodarki Elektronicznej umożliwi:
- dokonanie zapowiadanej oceny tego co się zdarzyło w obszarze administracji i gospodarki elektronicznej w ciągu ostatnich 12 miesięcy
- postawienie nowych postulatów i zadań do realizacji na kolejny rok.
Obrady są unikatową propozycją dla wszystkich osób, które chcą aktywnie uczestniczyć w unowocześnianiu polskiej gospodarki.
Organizatorzy i Patroni Kongresu wyrażają nadzieję, że wnioski z III KGE będą podobnie jak wnioski z I i II KGE cenne w procesie budowy nowoczesnej administracji rządowej i samorządowej oraz wpłyną na zwiększenie efektywności działalności gospodarczej.
Bezpośr. inf. Związek Banków Polskich