Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Zarządzanie danymi pod kontrolą

Printer Friendly and PDF

Fujitsu ETERNUS CS8050 NAS to nowe, wydajne pamięci masowe do archiwizacji danych biznesowych, przeznaczone dla małych i średnich firm, a także oddziałów dużych przedsiębiorstw.

Nowe rozwiązanie firmy Fujitsu zapewnia niski koszt archiwizacji danych, łącząc inteligentne funkcje na wydajnej i sprawdzonej platformie sprzętowej. To ekonomiczne, niezawodne i autonomiczne rozwiązanie do archiwizacji danych doskonale sprawdzi się w małych i średnich firmach, a także w oddziałach dużych przedsiębiorstw. Łatwa integracja procesów tworzenia kopii zapasowych umożliwia szybkie odzyskanie danych po awarii, ciągłość działania i zapewnia zgodność z normami prawnymi dotyczącymi archiwizacji danych biznesowych.

Wszechstronna, konkurencyjna cenowo pamięć masowa Fujitsu ETERNUS CS8050 NAS może służyć do archiwizacji danych i dokumentów. Ma funkcję SoftWORM (od Write Once, Read Many). To ona gwarantuje zgodność z wymogami prawnymi dotyczącymi archiwizacji danych i umożliwia powielanie archiwów z wykorzystaniem wbudowanych mechanizmów tworzenia kopii zapasowych (kopii migawkowych) zapewniających ciągłość dostępu do danych.

Dane o szczególnym znaczeniu

Dane biznesowe stanowią dorobek wielu firm. Rygorystyczne wytyczne dotyczące przechowywania danych i wyzwania związane z RODO mają obecnie coraz większy wpływ na prawie każdy sektor gospodarki. To oznacza, że bezpieczna i niezawodna platforma do archiwizacji danych ma duże znaczenie. Dzięki urządzeniu ETERNUS CS8050 NAS firmy mające mniejsze wymagania dotyczące objętości pamięci masowej mogą czerpać korzyści ze sprawdzonych rozwiązań klasy enterprise przeznaczonych do tworzenia kopii zapasowych. ETERNUS CS8050 NAS ma dużą wydajność i może służyć do długoterminowego przechowywania ważnych danych biznesowych. Dzięki temu można zarządzać swoimi danymi w zgodności z obowiązującymi przepisami prawnymi, a także z bezpiecznym zachowaniem integralności i autentyczności danych.

Istotne dane techniczne

System ETERNUS CS8050 NAS bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach i produktach Fujitsu pochodzących z flagowej platformy służącej do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji danych – ETERNUS CS8000. ETERNUS CS8050 ma kompaktową konstrukcję zajmującą przestrzeń instalacyjną 2U w szafie przemysłowej 19". System został specjalnie dostosowany do mniejszych i średnich środowisk IT. Umożliwia obsługę do 200 milionów plików niezależnie od ich wielkości. Urządzenie ETERNUS CS8050 NAS jest kompatybilne z rozwiązaniami wszystkich czołowych dostawców oprogramowania archiwizującego i zapewnia ujednolicone środowisko umożliwiające różnorodne techniki archiwizacji. Sieciowe protokoły plikowe NFS i CIFS są wykorzystywane do komunikacji z aplikacjami zarządzającymi kopiami zapasowymi zarchiwizowanych danych. Dane te są następnie przechowywane na bezpiecznej, chronionej macierzy dyskowej RAID o pojemności użytkowej nawet do 70 TB. Urządzenie umożliwia automatyczne kopiowanie archiwów na inne urządzenia ETERNUS CS8050 NAS lub przesyłanie ich do centralnego repozytorium, w którym zastosowane jest dowolne rozwiązanie z linii ETERNUS CS8000 z obsługą NAS, nawet na odległość tysięcy kilometrów. Takie rozwiązanie daje możliwość odtworzenia zarchiwizowanych danych w przypadku pożaru, powodzi lub innych wydarzeń. Ponadto migawkowe kopie zapasowe danych archiwalnych zapewniają pełną kontrolę zapisanych plików. 

Dane bez zmian

Dzięki funkcji SoftWORM pliki są przechowywane na dysku w taki sposób, że dane nie mogą być usuwane i modyfikowane przez wyznaczony okres. Dzięki temu organizacje, które muszą spełniać określone wymogi prawne dotyczące długotrwałego archiwizowania, mogą działać zgodnie z przepisami, nie ponosząc znaczących kosztów organizacji i obsługi systemu archiwizacji danych biznesowych.

Oprócz pamięci masowej Fujitsu ETERNUS CS8050 NAS firma Fujitsu oferuje inne modele z linii ETERNUS CS8000 przeznaczone do różnych zastosowań związanych z tworzeniem kopii zapasowych i archiwizacją, w tym kompaktowy i atrakcyjny cenowo model ETERNUS CS8050 w wersji VTL, zwykle używany do tworzenia kopii zapasowych w oddziałach firm lub do działań wspomagających z wykorzystującym ETERNUSA CS8000 z magazynem danych w centralnej siedzibie klienta.

Wojciech Wróbel
Fujitsu

 

Zabezpieczenia 6/2018

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony