Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Dwóch światowych producentów urządzeń i oprogramowania wideo IP odwiedza firmę Softex Data

Printer Friendly and PDF

Lars Wilson – Channel Manager Central Eastern Europe z Axis Communications oraz Ewelina Ociepa – Sales Manager Eastern Europe Milestone System odwiedzili w sierpniu br. swojego wieloletniego dystrybutora w Polsce – firmę Softex Data.

Lars Wilson przyznał, iż 10% sprzedaży całego rynku europejskiego jest realizowana w Polsce, przy czym w ostatnim roku sprzedaż w Europie Środkowej wzrosła aż o 60%. Rozwija się „przy okazji” również rynek rozwiązań hybrydowych. Jego roczną dynamikę wzrostu można określić na 10%, jednak „wygląda to blado” na tle rynku kamer sieciowych, których roczny wzrost kształtuje się na poziomie 40% i stale rośnie.

Specjaliści z Axis Communications stale pracują nad lepszą integracją różnych systemów np.: telewizji dozorowej, przeciwpożarowych i kontroli dostępu z wykorzystaniem sieci internetowych. Postęp nie ominie również konstrukcji kamer IP. Dominującym trendem w tym zakresie będzie dalsza miniaturyzacja urządzeń, zwiększenie rozdzielczości megapikselowej oraz próba stworzenia tzw. „kamery myślącej”, która sama będzie w stanie podejmować inteligentne decyzje.

Milestone pracuje nad wprowadzeniem polskiej wersji oprogramowania oraz dokłada wszelkich starań w celu zwiększenia jego funkcjonalności zarówno pod względem obsługi wideo oraz audio, jak i możliwości integracji z innymi systemami bezpieczeństwa i zarządzania bez względu na wielkość (skalę) systemów.

Bezpośr. inf. Softex Data

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony