Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Grupa T4B wygrała przetarg na wyposażenie przejść granicznych

Printer Friendly and PDF
Grupa T4B wygrała przetarg na dostarczenie systemu automatycznie odczytującego numery rejestracyjne pojazdów i kody kontenerów dla kilkunastu polskich wschodnich przejść granicznych. Wartość kontraktu wynosi ponad 7,6 mln zł netto. Pod koniec września T4B w konsorcjum z Wola Info SA podpisała z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej umowę pt. Dostawa systemu automatycznego rozpoznawania numerów rejestracyjnych pojazdów i kodów kontenerów dla polskiej służby celnej na zewnętrzną granicę Unii Europejskiej.

- Celem projektu jest wdrożenie systemu wspomagającego kontrolę na granicy zewnętrznej UE, zapobiegającego nadużyciom i przestępstwom finansowym - powiedział Andrzej Oliński, dyrektor handlowy T4B. - Zainstalowane przez nas systemy mają pomóc w prowadzeniu ciągłej, zautomatyzowanej identyfikacji oraz monitoringu pojazdów i kontenerów - zarówno w międzynarodowym transporcie drogowym, jak i kolejowym. Zastosowanie najnowocześniejszych urządzeń zapewni każdemu przejściu granicznemu automatyczne zbieranie informacji i ich wymianę z zewnętrznymi bazami danych, co jest niezwykle przydatne choćby dla celów powtórnej kontroli celnej.

W ramach umowy T4B dostarczy i zainstaluje tzw. system OCR (czyli optycznego rozpoznawania znaków) na międzynarodowych przejściach drogowych w ruchu towarowym i osobowym w: Bezledach, Bobrownikach, Kuźnicy, Dorohusku, Hrebennem, Sławatyczach, Koroszynie, Korczowej, Medyce, Krościenku oraz dodatkowo na kolejowych przejściach granicznych w Kuźnicy, Dorohusku i Medyce.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony