Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Samsung Techwin i MR SYSTEM sponsorami projektu Polskiej Normy prPN-EN 50132-7:2012.

Printer Friendly and PDF

pisa_logo1Samsung Techwin (kooperant zagraniczny PISA) i MR SYSTEM (członek PISA), przeznaczyły w ostatnim okresie środki na opracowanie projektu polskiej wersji nowej normy europejskiej prPN-EN 50132-7:2012 Systemy alarmowe -- Systemy dozorowe CCTV stosowane w zabezpieczeniach -- Część 7: Wytyczne stosowania.

 
Stworzyły tym samym warunki, które umożliwiły Polskiej Izbie Systemów Alarmowych zawarcie kolejnej już umowy z Polskim Komitetem Normalizacyjnym na opracowanie projektu, wykonanie procedur uzgodnieniowych, zatwierdzenia i publikacji dokumentu normalizacyjnego. Zgodnie z umową PISA – PKN, norma zostanie opublikowana w terminie najpóźniej do końca 2014 r.

Samsung-Techwin_175Norma EN 50132-7:2012 wprowadza nową jakość do metodyki projektowania systemów CCTV, zwiększa wymagania jakościowe dla systemów CCTV, dostarcza nowych narzędzi do wspomagania procesu projektowego oraz ujednolica wymagania i procedury testowe.

Podstawowe zmiany nowej regulacji normatywnej w stosunku do funkcjonującej w języku polskim normy PN-EN 50132-7:2003, to m.in.: uzupełnienie i doprecyzowanie dotychczasowych wytycznych, rozszerzenie ich o technologie IP, wprowadzenie zagadnień ochrony przed dostępem do urządzeń w warstwie fizycznej, wprowadzenie zagadnień integracji systemów, nowe pojęcia dla aplikacji, zmiana obiektu testowego i rozmiaru obiektu testowego w polu widzenia, szczegółowe wytyczne do projektowania stanowiska monitoringu, szczegółowe wytyczne dotyczące testowania systemów dla aplikacji, zmiany w doborze osprzętu.

mr-system_logo_175Europejska Norma EN 50132-7:2012, uznana w 2013 r. przez Polski Komitet Normalizacyjny w języku oryginału, jest kluczowym wyznacznikiem należytej staranności projektowania, instalowania i eksploatowania systemów telewizji dozorowej CCTV, systemów, bez których nie można sobie wyobrazić współcześnie zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa obiektów, zwłaszcza tych podlegających obowiązkowej ochronie.

Bezpośr. inf. PISA

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony