Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Bosch Security Systems zmienia nazwę na Bosch Building Technologies

Printer Friendly and PDF

Z dniem 1.03.2018 roku dział Bosch Security Systems zmienił nazwę na Bosch Building Technologies.

 Dział składać się będzie z dwóch jednostek: jednostki zajmującej się globalną działalnością produktową oraz jednostki zajmującej się regionalną działalnością usługową w obszarze integracji systemów, która będzie działać w ośmiu krajach. W Polsce, tak jak dotychczas, będzie prowadzona jedynie działalność produktowa i nie jest planowane wprowadzenie działalności usługowej.

W ramach działalności produktowej w skali globalnej i w Polsce – prowadzonej w przyszłości pod nazwą Bosch Security and Safety Systems – będą kontynuowane dotychczasowe działania jako globalnego dostawcy systemów dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania, systemów sygnalizacji pożarowej, dźwiękowych systemów ostrzegawczych, systemów kontroli dostępu oraz oprogramowania do zarządzania, które będą dostępne pod marką Bosch. Ofertę uzupełnią profesjonalne systemy dźwiękowe i systemy konferencyjne do przekazywania komunikatów głosowych, odtwarzania dźwięku i muzyki. Produkty nadal będą dystrybuowane poprzez sieć wyspecjalizowanych firm dystrybucyjnych oraz wybranych firm o statusie integratora systemów.

Jednostka działająca w obszarze integracji systemów w wybranych krajach będzie dostarczać zintegrowane rozwiązania dla obiektów komercyjnych. W zależności od regionu, oferta obejmie systemy zabezpieczeń dla budynków, usługi energetyczne i systemy automatyki budynków. Dla klientów oznacza to, że wszystkie elementy, takie jak planowanie, instalacja i obsługa rozwiązań, jak również usługi dodatkowe – będą dostępne z jednego źródła. Krok ten nie będzie miał wpływu na nazewnictwo jednostek prawnych dywizji.

W obszarze działalności produktowej zostaną połączone dotychczasowe działania jednostek zajmujących się systemami dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania, sygnalizacji pożarowej i kontroli dostępu oraz oprogramowaniem do zarządzania – utworzą one jeden dział pod nazwą Security. Celem tych działań jest jeszcze lepsze dopasowanie się do potrzeb klientów. W nadchodzących latach Bosch chce aktywnie uczestniczyć w procesie transformacji, która dokonuje się za sprawą IoT, a także w większym stopniu skoncentrować się na możliwościach komunikacji za pośrednictwem Internetu, zintegrowanych rozwiązaniach i usługach.

Bezpośr. inf. Bosch Building Technologies

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony