Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Fundusz inwestycyjny AVALLON przejmuje 70% udziałów w grupie EBS

Printer Friendly and PDF

6 grudnia br. spółka EBS oraz fundusz inwestycyjny AVALLON podpisały umowę dotyczącą odkupienia od dotychczasowych właścicieli grupy EBS 70% udziałów. Do transakcji dołączyli kluczowi menedżerowie, którzy wspólnie z funduszem i założycielami spółki EBS chcieliby zrealizować plany rozwoju obejmujące m.in. otwarcie nowych oddziałów w Ameryce Łacińskiej i Afryce oraz poszerzenie oferty firmy poprzez zakup kolejnych firm technologicznych i włączenie ich do grupy EBS. Nowa strategia zakłada również dalsze przejęcia w Europie.

 Krzysztof Kuźbik – partner AVALLON:
EBS poszukuje w Europie firm zajmujących się oprogramowaniem i dystrybucją, a naszą rolą jest zapewnienie na to funduszy. Widzimy duży potencjał w rozwoju firmy, w szczególności w zakresie rozwiązań Smart Home oraz zwiększenia obecności spółki na rynkach zagranicznych.

Piotr Reszczyk – współzałożyciel EBS:
Na przestrzeni półtora roku trwały rozmowy z kilkoma funduszami. Wybraliśmy AVALLON, ponieważ wydał nam się stabilny, otwarty na nowe technologie, przyszłościowy. Po kilku spotkaniach z menedżerami funduszu, zobaczyliśmy dużą synergię. Byliśmy miło zaskoczeni profesjonalizmem i znajomością branży. Dało nam to poczucie, że patrzymy w tym samym kierunku jeśli chodzi o rozwój firmy. Budowanie poczucia bezpieczeństwa to istotny element naszej misji. Dzięki współpracy z funduszem spółka EBS ma szanse na rozwój i realizację postawionego celu, czyli 4-krotnego wzrostu w ciągu pięciu lat. Zamierzamy, m.in. poprzez akwizycje, rozwinąć się w kierunku IoT (Internet of Things), Smart Home, produkcji urządzeń mobilnych w ochronie fizycznej. Istotnym punktem jest inwestycja w software działający w chmurze. Będziemy sprzedawali zintegrowane rozwiązania, a nie sam produkt hardwarowy.

Piotr Blaszczyk – dyrektor R&D EBS:
Z firmą EBS jestem związany od 14 lat, rozwijając się razem z nią i tworzonymi produktami. Współpraca z funduszem umożliwi tworzenie coraz bardziej rozbudowanych produktów integrujących świat urządzeń branży ochrony z urządzeniami i systemami innych obszarów, np. automatyki domowej czy Internetu rzeczy. Widzę duży potencjał w pomysłach na nowe produkty, rozwój zespołu R&D, jak i całej firmy, które z pewnością zrealizujemy.

Rafał Ozga – dyrektor sprzedaży EBS:
EBS jako firma technologiczna dostrzega możliwość szybszego rozwoju produktów (głównie w obszarach Smart Home, IoT i monitorowaniu osób). Opcja przejęcia innych podmiotów wspólnie z funduszem AVALLON daje szansę i możliwości, które trudno byłoby samodzielnie zrealizować. Wsparcie merytoryczne funduszu jest dla EBS bardzo istotne w procesie szybkiego rozwoju i intensywnych zmian jakie są przed nami.

W zarządzie EBS niezmiennie będą zasiadać Krzysztof Stalewski jako CEO i współwłaściciel oraz Rafał Ozga jako członek zarządu. W radzie nadzorczej będzie zasiadał współwłaściciel EBS-u Piotr Reszczyk oraz menedżerowie z funduszu AVALLON: K. Kuźbik, M. Brodziak oraz M. Stamirowski.

EBS jest polską firmą posiadającą własny zakład produkcyjny w Ełku, działającą głównie w branży systemów zabezpieczeń od 1989 roku. Swoją działalność rozpoczynała od produkcji sygnalizatorów alarmowych. Obecna oferta produktowa spółki obejmuje innowacyjne rozwiązania w zakresie GSM/GPRS oraz RFID. EBS posiada szeroko rozwiniętą sieć dystrybucyjną na całym świecie. Współpracuje z największymi agencjami ochrony i centrami monitorowania, dystrybutorami, dostawcami usług w sieci GSM, poprzez których sprzedaje kompletne rozwiązania, takie jak centrale alarmowe (Callisto), system ochrony i monitorowania pracowników Active Track, Active Guard, transmitery GPRS i IP.

AVALLON jest pionierem rynku wykupów menedżerskich w Polsce i działa w tym obszarze od 2001 roku. Inwestorami funduszu są międzynarodowe instytucje finansowe, m.in.: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz fundusze zarządzane przez szwajcarską firmę Akina Partners. Fundusz inwestuje w różnych branżach, głównie w firmy o obrotach od 50 do 250 milionów złotych rocznie. EBS to dziewiąta inwestycja funduszu utworzonego w grudniu 2012 roku, specjalizującego się w transakcjach realizowanych wspólnie z menedżerami.

Bezpośr. inf. EBS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony