Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Najbezpieczniejsze polskie miasto pod nadzorem kamer Axis

Printer Friendly and PDF

66 polskich miast zostało przeanalizowanych pod względem bezpieczeństwa i otwartości. Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, a za analizę odpowiada Centrum Polityka Insight. W opublikowanym raporcie przedstawiono ogólny wskaźnik bezpieczeństwa oraz kilka szczegółowych obszarów (w tym bezpieczeństwo publiczne, indywidualne, socjalne, komunikacyjne oraz wskaźnik otwartości). Liderem ogólnego rankingu została Warszawa, która wyprzedziła Kraków i Rzeszów.

Poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i komfort ich życia to kluczowa kwestia dla władz każdego miasta na świecie. W Axis jesteśmy dumni, że to właśnie nasze rozwiązania są wykorzystywane w Warszawie i wybranych innych polskich miastach. Zawsze staramy się tłumaczyć, że rolą kamer CCTV jest wspieranie ludzi – obecnie używane są one nie tylko do zapewnienia bezpieczeństwa, ale też monitorowania ruchu ulicznego, zarządzania komunikacją miejską czy zwiększania komfortu życia mieszkańców. Stają się kluczowym elementem budowy szeroko rozumianego inteligentnego miasta i cieszymy się, że rozwiązania Axis pomagają przybliżyć ten cel mieszkańcom polskich miast – skomentował Jakub Kozak, Sales Manager – Poland, Ukraine, Baltics w Axis Communications i ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa.

Kamery sieciowe Axis wykorzystywane są w monitoringu miejskim w Warszawie, a także m.in. w Toruniu oraz Łodzi.

Pełna treść raportu dostępna jest pod linkiem: http://europolis.schuman.pl/wp-content/uploads/2016/12/Europolis.-Bezpieczne-i-otwarte-miasta.pdf

Bezpośr. inf. Axis Communications

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony