Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

15-lecie Kongresu Pożarnictwa – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

26 lipca 2018 r. na PGE Narodowym w Warszawie odbył się Kongres Pożarnictwa „Fire Security Expo 2018”. Firma DND Project, która jest organizatorem od 15 lat, po raz kolejny udowodniła, że warto przeznaczyć jeden dzień wakacji na branżowe spotkanie. W tegorocznym kongresie wzięło udział prawie 1000 uczestników.

 Kongresowi towarzyszyły wystawy Fire Expo 2018 i Security Expo 2018, w których wzięło udział 59 firm.

Organizatorzy zaprosili do współpracy wielu ekspertów, rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, przedstawicieli uczelni z całego kraju (m.in. ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Wrocławskiej, z Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowego Instytutu Badawczego im. Józefa Tuliszkowskiego, ze Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA, z Instytutu Bezpieczeństwa Pożarowego NODEX, BSI Group Polska i z wielu innych branżowych instytucji, dzięki którym powstał bardzo bogaty w treść program.

 W tym roku kongres był podzielony na cztery panele tematyczne. Pierwszy z nich był poświęcony aspektom projektowania systemów przeciwpożarowych. W drugim poruszono zagadnienia integracji i współdziałania systemów bezpieczeństwa budynków, kontroli nad rozprzestrzenianiem się pożaru, bezpieczeństwa instalacji i certyfikacji systemów wykrywania pożarów. W kolejnym panelu mówiono m.in. o strategiach ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwie pożarowym hal i magazynów oraz Building Information Modeling (BIM). W ostatnim odbyła się debata ekspertów, podczas której dyskutowano na temat „nowych warunków technicznych ochrony przeciwpożarowej budynków” – rok po nowelizacji przepisów.

Podczas kongresu odbyły się również warsztaty pożarowe zorganizowane przez firmy POLON-ALFA i Bosch oraz Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Na warsztatach omówiono dobre praktyki w zarządzaniu bezpieczeństwem pożarowym.

Kongres Pożarnictwa od 15 lat cieszy się uznaniem w branży. W trakcie tegorocznej edycji poza prelekcjami i warsztatami odbyły się również liczne pokazy, testy produktów oraz konsultacje.

Uczestnicy kongresu wybrali dwie firmy, które otrzymały nagrody za najlepszą prezentację i najlepsze stoisko:
– GAZEX (statuetka za najlepszą prezentację na Kongresie Pożarnictwa „Fire Security Expo 2018”),
– SMAY (statuetka za najlepsze stoisko na Kongresie Pożarnictwa „Fire Security Expo 2018”).

Przyznano również statuetki za innowacyjne technologie i rozwiązania techniczne w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. Otrzymały je następujące firmy:
– Blachy Pruszyński – za lekkie ściany osłonowe na bazie kaset stalowych (nagroda Fire Product Award Expo 2018),
– APC by Schneider Electric – za zasilacz Easy UPS 3S do zasilania systemów o znaczeniu krytycznym (nagroda Security Product Award Expo 2018).

Z okazji 15-lecia Kongresu Pożarnictwa przyznano:
– nagrodę specjalną Fire Safety Education Leader 2018 dla Szkoły Głównej Służby Pożarniczej za działalność w zakresie kształcenia kadry oficerskiej dla potrzeb dynamicznego rozwoju ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa cywilnego,
– nagrodę specjalną Fire Safety Leader 2018 dla CNBOP-PIB za działalność w zakresie badań i certyfikacji na rzecz rozwoju bezpieczeństwa pożarowego, ochrony pracy i ratownictwa.

Na zakończenie kongresu odbyło się losowanie nagród dla uczestników.

Bezpośr. inf. Ewa Dziatkowska, DND Project

Opracowanie: Redakcja


Firmie DND Project bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w kolejnej edycji Kongresu Pożarnictwa. Życzymy wielu sukcesów, pomyślności i wytrwałości w organizowaniu kolejnych branżowych wydarzeń.

Redakcja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony