Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

25 lat istnienia Polskiej Izby Ochrony i 20. konferencja branży ochrony

Printer Friendly and PDF

W dniach 17–18 października 2019 r. w hotelu Magellan w Bronisławowie odbyła się dwudziesta konferencja Polskiej Izby Ochrony połączona z jubileuszem 25-lecia istnienia Izby. W spotkaniu wzięło udział ponad 170 osób oraz kilkanaście firm partnerskich, które zaprezentowały swoje rozwiązania i produkty w sali wystawienniczej i podczas warsztatów.

Konferencja rozpoczęła się od powitania gości przez prezesa zarządu Marcina Pyclika i podziękowań za pracę dla wszystkich współpracowników Polskiej Izby Ochrony.


Podczas konferencji omówiono m.in. zdarzenia mające wpływ na cyberbezpieczeństwo w przedsiębiorstwie, systemy informatyczne do zarządzania środkami trwałymi w branży zabezpieczeń i rozwiązania dla branży ochrony działające w chmurze.

W trakcie wystąpień poświęconych nowym przepisom prawa pracy omówiono m.in. warunki legalnego zatrudniania cudzoziemców, a także warunki przystąpienia do programu pracowniczych planów kapitałowych i korzyści z nich wypływające.

Brak chętnych do pracy i wzrost kosztów zatrudnienia pracowników zajmujących się ochroną fizyczną powoduje coraz większe zainteresowanie postępem w dziedzinie techniki. W części konferencji poświęconej nowym produktom i rozwiązaniom przedstawiono korzyści wynikające z zastosowania zdalnej ochrony obiektu, która umożliwia redukcję kosztów zatrudnienia pracowników ochrony i stałe monitorowanie obiektu, a także zwiększa możliwości zabezpieczenia obiektu. Najnowsza analiza obrazu w kamerach do nadzoru wizyjnego i wykorzystanie w nich algorytmów sztucznej inteligencji umożliwia dokładne rozpoznawanie obiektów nawet w nocy, rozpoznawanie twarzy i określonych zachowań, dzięki czemu przyczynia się do zmniejszenia liczby fałszywych alarmów.

W trakcie konferencji omówiono również przyszłość zabezpieczeń antyterrorystycznych i tendencje w ich rozwoju. Na zakończenie części wykładowej pierwszego dnia konferencji odbyła się debata na temat przyszłości branży ochrony w obliczu współczesnych zagrożeń i antyterrorystycznych zabezpieczeń budynków użyteczności publicznej.

Z okazji 25-lecia istnienia Polskiej Izby Ochrony odbyła się uroczysta gala. Nie zabrakło gratulacji, słów uznania oraz życzeń z okazji tak wspaniałego jubileuszu. Rozdano pamiątkowe statuetki. Uroczystość uświetnił występ piosenkarki Haliny Frąckowiak. Jubileuszowa impreza była okazją do spotkania się z przedstawicielami firm, z którymi Polska Izba Ochrony współpracuje od wielu lat. W uroczystej gali wzięli udział również byli członkowie zarządu i założyciele PIO.

W 2007 roku Polska Izba Ochrony powołała Fundację Pomocy Pracownikom Ochrony i Ich Rodzinom „Ochrona i Pomoc”. Podczas gali odbyła się aukcja na rzecz fundacji.

Drugiego dnia odbyły się warsztaty partnerów technologicznych i losowanie nagród.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, a zarządowi Polskiej Izby Ochrony życzymy wszystkiego najlepszego, sukcesów i kolejnych 25 lat owocnych działań dla branży ochrony!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji na stronie https://www.zabezpieczenia.com.pl/fotogalerie.

Ela Końka

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony