Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

30 Walne Zgromadzenie PZPO – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

4 czerwca br., w hotelu Warszawianka w Jachrance, odbyło się 30 Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Pracodawców Ochrona. Prezes zarządu Tomasz Wojak otworzył konferencję i powitał gości. Razem z Łukaszem Kochem, członkiem zarządu, omówił aktualną sytuację na rynku i wyzwania, które niesie za sobą zmieniająca się sytuacja w branży ochrony. Zmiana wysokości wynagrodzenia dla pracowników agencji ochrony spowodowała wzrost kosztów zatrudnienia, a więc wzrost kosztów dla firmy i dla klienta. Malejąca liczba pracowników firm oferujących usługi ochrony fizycznej i wzrost kosztów zatrudnienia spowodowały, że firmy te są zmuszone korzystać z zabezpieczeń technicznych, m.in. z systemów monitorowania, i inwestować w nie, a więc muszą częściowo zmienić swoją działalność. Według prognoz to właśnie zapotrzebowanie na systemy monitorowania będzie w najbliższych latach rosnąć najbardziej. Poza tym będą potrzebni dodatkowi wykwalifikowani pracownicy potrafiący je obsługiwać. Z tą nową sytuacją mają też związek zmiany prawne i coraz częstsze kontrole przeprowadzane przez organy państwowe.

W tegorocznym walnym zgromadzeniu wzięło udział prawie 100 przedstawicieli agencji ochrony. Wręczono grawertony z okazji 10, 15, 20, 25-lecia działalności członków w związku i branży.

Specjalnymi gośćmi byli przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy i Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Po zakończeniu obrad rozpoczęła się konferencja Polski rynek ochrony w obliczu zmian prawnych oraz rozwoju technologii. Konferencji towarzyszyła wystawa 15 firm.

Podczas konferencji zaprezentowano różne rozwiązania dla agencji ochrony, takie jak systemy telewizji dozorowej, systemy monitorowania mobilnego, systemy alarmowe, systemy bezpieczeństwa danych, rozwiązania wspierające pracę konwojów, najnowsze rozwiązania umożliwiające analizę obrazu w kamerach do nadzoru wizyjnego (zaawansowana analiza obrazu pozwala zredukować liczbę fałszywych alarmów). Na zewnątrz hotelu znajdowały się nowe modele samochodów przeznaczone dla agencji ochrony.

Ważnym tematem są zmiany wynikające z wejścia w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) dlatego w trakcie konferencji porad na temat RODO i nie tylko udzielał przy stoliku eksperckim radca prawny Cezary Młotek.

Spotkanie zakończyła kolacja, która odbyła się w restauracji Chata Góralska na terenie hotelu. Nasz magazyn objął patronat medialny nad wydarzeniem. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, a Polskiemu Związkowi Pracodawców Ochrona życzymy rozwoju i sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii ze spotkania na www.zabezpieczenia.com.pl.

Bezpośr. inf. Ela Końka

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony