Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Bosch Partners Day 2019 – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

14 maja br. w Folwarku Łochów odbyła się kolejna edycja Bosch Partners Day zorganizowana przez dział Bosch Security and Safety Systems firmy Robert Bosch. W spotkaniu wzięło udział prawie 140 przedstawicieli firm partnerskich.

 Konferencja rozpoczęła się od przedstawienia Rafała Rudzińskiego – nowego prezesa firmy Robert Bosch w Polsce, który objął stanowisko na początku bieżącego roku. W swoim wystąpieniu Rafał Rudziński zwrócił uwagę na wskaźniki wzrostu w 2018 roku, które wskazują m.in. na zwiększenie obrotów firmy, wzrost zatrudnienia i coraz większe wydatki na badania i rozwój.

W skład grupy Bosch w Polsce wchodzą cztery spółki: Robert Bosch, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, Bosch Rexroth i sia Abrasives. Zatrudnionych jest około 7000 pracowników. Na terenie Polski znajduje się osiem fabryk i trzy centra badań i rozwoju.

 Poza zintegrowanymi systemami zabezpieczeń wykorzystywanymi na całym świecie firma ma na swoim koncie również takie innowacyjne rozwiązania jak autonomiczne taksówki, wodorowe ogniwa paliwowe do samochodów ciężarowych i osobowych, a także czujniki MEMS wykorzystywane m.in. w smartfonach, dronach i konsolach do gier.

Ze względu na ochronę klimatu firma Robert Bosch planuje znaczne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla od 2020 roku.

W dalszej części konferencji Krzysztof Góra – dyrektor handlowy działu Bosch Security and Safety Systems odpowiedzialny za rynek w Polsce, w Czechach, na Słowacji i na Ukrainie omówił wzrost gospodarczy i zmiany na świecie, które mają wpływ na rynek budowlany i wzrost sprzedaży systemów zabezpieczeń w Polsce.

W 2018 roku Bosch Security and Safety Systems odnotował wzrost sprzedaży we wszystkich krajach w regionie SEP i wygrał ponad 1100 przetargów. Polski oddział zajął trzecie miejsce pod względem sprzedaży w regionie EMEA i pierwsze miejsce w sprzedaży SAP.

Krzysztof Góra zaprezentował projekty zrealizowane z partnerami Bosch Security and Safety Systems na terenie Polski. Systemy zabezpieczeń Bosch sprawdzają się zarówno w dużych przedsiębiorstwach przemysłowych czy kompleksach biurowych, jak i w apartamentowcach i muzeach.

W dalszej części konferencji odbyły się prezentacje nowych produktów, w tym innowacyjnych stałopozycyjnych kamer kopułkowych z serii FLEXIDOME IP Starlight 8000i oraz kompaktowych kamer z serii IP 3000 do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków, a także omówiono unikatowe cechy systemu Paviro.

Jakub Bednarz przedstawił wytyczne dotyczące planowania i instalacji czujek kanałowych. Omówił przykłady systemów sygnalizacji pożarowej Bosch działających w magazynach oraz w przedsiębiorstwach przemysłowych. W siedzibie firmy Robert Bosch w Warszawie jest dostępna nowoczesna sala szkoleniowa, w której można zapoznać się z funkcjonowaniem zainstalowanych tam systemów.

Jerzy Ciszewski z IBP Nodex omówił organizację alarmowania i sposoby sterowania urządzeniami automatyki przemysłowej, a przedstawiciel firmy Kaspersky zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych w Internecie rzeczy.

Konferencja zakończyła się uroczystą kolacją i galą, którą poprowadził znany prezenter telewizyjny i radiowy Tomasz Kammel. Podczas kolacji rozdano nagrody za wyniki sprzedaży w 2018 roku oraz promowanie rozwiązań marki Bosch na rynku systemów zabezpieczeń.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i życzymy całemu zespołowi Bosch Security and Safety Systems powodzenia i sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszej stronie internetowej (https://www.zabezpieczenia.com.pl/fotogalerie).

Ela Końka

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony