Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Czwarta edycja seminarium Videotec & CBC Poland – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

18 czerwca w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbyła się kolejna edycja seminarium Videotec & CBC Poland. Spotkanie zgromadziło ponad 50 uczestników – integratorów, projektantów systemów zabezpieczeń technicznych, osób odpowiedzialnych za techniczne aspekty zabezpieczenia obiektów o specjalnych wymaganiach, a także inwestorów i przedstawicieli administracji publicznej.

 Spotkania organizowane przez firmy partnerskie są już na stałe w kalendarzu imprez branżowych. W tym roku, w ramach czwartej edycji, uczestnicy mieli okazję posłuchać o najnowszych rozwiązaniach i możliwościach systemów CCTV marki Videotec oraz GANZ przeznaczonych do zastosowania w obiektach infrastruktury krytycznej i inteligentnym mieście.

Miejsce spotkania wybraliśmy nieprzypadkowo. Centrum Nauki Kopernik to instytucja, której celem jest popularyzacja i rozwijanie nauki. Wspólnym naszym obszarem zainteresowania jest obserwacja całego świata. Naukowcy skupiają się na obserwacji gwiazd, a my dzisiaj skupimy się na obserwacji za pomocą prezentowanych kamer – powiedział na wstępie Krzysztof Skowroński, Branch Manager w CBC Poland.

W trakcie seminarium Alessandro Franchini i Matteo Abrahamsohn z firmy Videotec w trzech blokach tematycznych opowiedzieli o przeszłości i planach firmy, seriach produktowych i kryteriach doboru kamer, zaprezentowali najnowsze rozwiązania Videoteca oraz podali najciekawsze referencje i przykłady wdrożeń.

 Krzysztof Skowroński z CBC Poland zaprezentował najnowsze funkcje oprogramowania VMS Ganz CORTROL, które jako niezwykle wszechstronne i rozbudowane narzędzie, mające szereg zaawanasowanych funkcji i dodatków, może stanowić centralny ośrodek systemu wspomagania inteligentnego miasta. Bierne systemy telewizji dozorowej są zastępowane nowoczesnymi rozwiązaniami, które zmieniają je w aktywne narzędzia do zarządzania funkcjonowaniem i ochroną miasta.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach zaprezentowano wybrane rozwiązania oferowane przez firmy Videotec i CBC Poland. W trakcie przerw uczestnicy mogli zapoznać się z oprogramowaniem Ganz CORTROL VMS oraz zobaczyć, jak działa ULISSE EVO – wszechstronna kamera PTZ o nowoczesnym i niespotykanym wyglądzie, zapewniająca najwyższy poziom bezpieczeństwa monitorowanych obszarów miejskich, obiektów infrastruktury krytycznej, środków transportu, infrastruktury drogowej i kolejowej. Wykorzystana w ULISSE EVO autorska metoda kodowania obrazów DELUX powoduje, że zarówno w dzień, jak i w nocy kamera wytwarza barwne obrazy, które są wyraźne i pełne szczegółów, a szereg dodatkowych funkcji, konstrukcja i wyposażenie obudowy oraz konkurencyjna cena czynią to rozwiązanie wyjątkowo atrakcyjnym.

W trakcie spotkania nie zabrakło też czasu na podsumowania. Współpraca firm Videotec i CBC Poland trwa nieprzerwanie od 22 lat. CBC Poland jako partner zrzeszony w programie Videotec Executive Club oferuje swoim klientom dostęp do znakomitych produktów, specjalną politykę rabatową oraz silne wsparcie projektowe i posprzedażowe. Firma ta po raz kolejny została czołowym sprzedawcą produktów Videoteca, potwierdzając tym samym swoją mocną i ugruntowaną pozycję na polskim rynku.

Zwieńczeniem spotkania był pokaz w planetarium Niebo Kopernika. Organizatorzy zaprosili swoich gości na obsypaną nagrodami produkcję Na skrzydłach marzeń, dzięki której można było zbliżyć się na chwilę do gwiazd, pojeździć łazikiem na Marsie i zajrzeć do wnętrza stacji kosmicznej.

Więcej informacji na temat prezentowanych rozwiązań znajduje się na www.cortrol.eu/pl oraz www.videotec.com.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie internetowej https://www.zabezpieczenia.com.pl/fotogalerie.

Bezpośr. inf. Dagmara Dąbrowska
CBC Poland

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony