VI edycja kursu przygotowującego do rzeczoznawstwa systemów zabezpieczenia ochrony osób i mienia jest już zakończona.
Po raz pierwszy zajęcia kursowe zostały rozszerzone o zarządzanie bezpieczeństwem (cała III sesja, połączona z seminarium dla już funkcjonujących rzeczoznawców STZOiM). Zakres tematyczny kursu obejmował szereg źródeł prawnych, które trzeba było samemu przyswoić, a uzyskaną wiedzę (choć w części) przenieść do pracy dyplomowej.
Weszły nowe, przyszłościowe rozwiązania organizacyjne, techniczne i technologiczne (zarządzanie systemowe w ramach BMS, nowe sposoby technicznej realizacji systemów, agentowy system roju w technologii urządzeń alarmowych, oraz szereg innych nowinek).
W sposób komplementarny przedstawione zostały wszystkie potencjalne funkcje rzeczoznawcy w warunkach realizacji zadań i zobowiązań ustawowych.
Faktem jest, że nie wszyscy tym trudom podołali. Kurs rozpoczęły 24 osoby, a dyplomy uzyskało 19 rzeczoznawców, przy tym 13 z nich, za swój włożony trud i wysiłek oraz umiejętność przedstawienia rezultatów pracy (w trakcie jej obrony) otrzymało dyplomy z wyróżnieniem.
Świadczy to nie tylko o ich
zaangażowaniu, ale także o głębokim zrozumieniu teorii i praktyki
działań rzeczoznawczych, w wyniku czego poszerzyło się nasze grono
rzeczoznawcze.
W dniu 21 czerwca 2008 r., po półrocznym kursie przygotowawczym do Rzeczoznawstwa, Zarząd
Stowarzyszenia Polalarm mianował 19 nowych Rzeczoznawców Systemów
Technicznego Zabezpieczenia Osób i Mienia oraz Zarządzania
Bezpieczeństwem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem Polalarm:
- Zbigniew Adach
- Jacek Balana
- Tomasz Czerniewicz
- Andrzej Dobosz
- Arkadiusz Iwanicki
- Kazimierz Kacprzak
- Waldemar Kluczyński
- Paweł Kozłowski
- Jarosław Kudzian
- Henryk Lech
- Radomir Mielcarek
- Andrzej Olszewski
- Mirosław Owczynnik
- Jacek Rola
- Krzysztof Rychlewski
- Dariusz Samek
- Adam Szmit
- Leszek Zaremba
- Adam Ziółkowski
Przyglądając się charakterystykom zawodowym nowych członków oraz różnorodności ich miejsc pracy, możemy stwierdzić, że rzeczoznawstwo rozwija się i obejmuje coraz szersze kręgi naszego środowiska zawodowego.
Bezpośr. inf. Polalarm