Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Podsumowanie konferencji pt. Transformacja systemów bezpieczeństwa – konieczność czy szansa?

Printer Friendly and PDF

W listopadzie 2019 r. Polski Związek Pracodawców Ochrona zorganizował konferencję pt. Transformacja systemów bezpieczeństwa – konieczność czy szansa?


Spotkanie odbyło się w centrum Warszawy w Centre Business Club, a gości powitał Tomasz Wojak – prezes Polskiego Związku Pracodawców Ochrona. W konferencji wzięło udział około 120 osób, w tym przedstawiciele kadry menedżerskiej firm ochrony i firm partnerskich PZPO. Konferencja była podzielona na pięć paneli tematycznych.

Omówiono m.in. zmiany legislacyjne dotyczące kosztów pracy i ubezpieczeń społecznych, warunki zatrudniania cudzoziemców i obecną sytuację na rynku pracy w branży ochrony. Zbyt mała liczba pracowników oraz wciąż rosnące koszty ich zatrudnienia wymuszają na firmach korzystanie z alternatywnych rozwiązań.


Na spotkaniu mówiono także o rozwoju techniki oraz o rozwiązaniach biznesowych przeznaczonych do wykorzystania w przemyśle i handlu, które umożliwią optymalizację kosztów ochrony obiektu.

Przedstawiono korzyści płynące z automatyzacji różnych procesów, np. z rejestracji gości i pojazdów, z zastosowania systemów do zarządzania bezpieczeństwem w obiektach rozproszonych, z wykorzystania robotów, dronów oraz systemów monitorowania i kontroli dostępu.

Omówiono również elementy systemu bezpieczeństwa centrum handlowego. Spotkanie zakończyło się dyskusją na temat przyszłości usług ochrony.


Patronat honorowy nad konferencją objęły Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Federacja Przedsiębiorców Polskich oraz Polska Rada Centrów Handlowych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia (https://www.zabezpieczenia.com.pl/fotogalerie).

Bezpośr. inf. Ela Końka

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony