Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

RoadShow2019 - Technologia w służbie ochrony – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

Dnia 12 kwietnia 2019 w Warszawie odbyło się ostatnie z serii spotkań Road Show 2019 zorganizowanych przez firmy CBC i DMSI. Wcześniejsze spotkania odbyły się w Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Organizatorzy i prezenterzy nie kryli zadowolenia z dużego zainteresowania poruszaną tematyką i licznie przybywającymi słuchaczami. Nie ukrywali też zmęczenia tak długą trasą odbytą zaledwie w kilkanaście dni.

 Poza częścią merytoryczną, w której odbyły się prezentacje, wykłady i pokazy, osoby uczestniczące w spotkaniach miały okazję zapoznać się z ofertą produktową wielu firm, które rozmieściły swoje stoiska w holu sal wykładowych.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że wśród wygłoszonych prezentacji dominowała tematyka problemowa, a nie sprzętowa. Omówione zostały najnowsze trendy w dziedzinie analizy treści obrazu. Klasycznej, śledzącej technice analizy została przeciwstawiona nowoczesna tendencja analizy obiektowej z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i technik głębokiego uczenia maszynowego.

Zwieńczeniem imprezy w Warszawie była prezentacja wygłoszona przez Krzysztofa Ciesielskiego, dotycząca bezpieczeństwa w Internecie, systemach teleinformatycznych, a w szczególności w sieciowych systemach monitoringu alarmów. Wydźwięk tej prezentacji był zdecydowanie pesymistyczny. Prelegent wyjaśnił, że działania przestępcze przeniosły się z realnego życia do wirtualnej przestrzeni w sieci i są bardzo niebezpieczne. Tymczasem świadomość zagrożeń i podejmowane środki zaradcze są absolutnie nieadekwatne w stosunku do poziomu zagrożenia.

Pomimo tak pesymistycznego zakończenia, spotkanie pozostawiło jak najlepsze wrażenie, o czym świadczyć mogła frekwencja uczestników w jego ostatnich kwadransach. Imprezę należy uznać za bardzo udaną.

Andrzej Walczyk
Redakcja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji www.zabezpieczenia.com.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony