Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

SECUREX 2018 – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

SECUREX BeSMART – tak można określić 22 edycję Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX.


Targi na miarę czasów

Na straży naszego życia prywatnego jak i zawodowego stają coraz to nowsze rozwiązania. W dniach 23-26 kwietnia producenci i dystrybutorzy najbardziej zaawansowanych urządzeń, systemów branży zabezpieczeń spotkali się na terenie MTP w Poznaniu. Wystawcy starannie przygotowali się do tej międzynarodowej imprezy targowej. Skoncentrowali się na zaprezentowaniu idei smart oraz integralności poszczególnych produktów, usług i systemów. Projekt Inteligentny Budynek pokazał swoje nowe oblicze. Unaocznił zwiedzającym, jaki skok technologiczny dokonał się w tej dziedzinie. W tym roku w targowych pawilonach zaprezentowanych zostało ponad 130 nowości, 25 premier rynkowych, 30 produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP targów SECUREX i 3 w ramach wystawy Poznań Media Expo. Docenili to zwiedzający, wśród których byli między innymi branżowi profesjonaliści, przedstawiciele biznesu, bankowości, firm o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa kraju, służb mundurowych, generalni wykonawcy i inwestorzy, a także instalatorzy systemów alarmowych systemów sygnalizacji pożarowej, a także specjaliści od IT. Ich liczba osiągnęła blisko 28600.

Program od ekspertów dla branży

Targi SECUREX to nie tylko prezentacje firm, to także konferencje, szkolenia i pokazy, które sprzyjają wymianie doświadczeń pomiędzy uczestnikami targów. Okazją do takiej wymiany była konferencja SMART CITY – CONF EXPO, współorganizowana przez Urząd Miasta Poznania, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Skierowana do przedstawicieli biznesu, samorządu i nauki konferencja uzmysłowiła, jak wielkie wyzwanie i odpowiedzialność spoczywa na osobach decyzyjnych o kierunkach rozwoju dzisiejszych miast. SMART CITY zdaje się być trendem dopasowanym do potrzeb współczesnych mieszkańców miast, który może podnieść jakość życia oraz wspierać zrównoważony rozwój techniczny, odbywający się w poszanowaniu zarówno ludzi, jak i otaczającego nas świata. Konferencja SMART CITY doskonale wpisała się w tematykę targów SECUREX, a także pozostałych wydarzeń. Mogliśmy się bowiem zetknąć z kwestią alternatywnych napędów – na targach GreenPOWER i EXPOPOWER, czy alternatywnych źródeł ciepła na targach Instalacje.


W ramach SECUREX BeIN – odbył się cykl wykładów, prezentacji i szkoleń na temat nowych przepisów dotyczących przetwarzania danych (RODO) i współczesnych zagrożeń w ochronie danych. Prelegenci – przedstawiciele partnerów konferencji: Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Stowarzyszenia Ekspertów Bezpieczeństwa RP oraz firmy SummIT, dzielili się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem. W harmonogram targów wpisały się wydarzenia organizowane wraz z PISA. Pierwszy dzień poświęcony był platformie szkoleniowej odbywającej się na specjalnie wydzielonej przestrzeni, która drugiego dnia zmieniła się w arenę zmagań VI Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych. Tegorocznym zwycięzcą VI Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych został SOLID GROUP z Olsztyna, w składzie: Marek Dąbrowski, Piotr Podlaski. Zespół obronił tytuł zwycięzcy V MPISA 2016. Ostatniego dnia targów w ramach II edycji programu edukacyjnego dla uczniów szkół technicznych odbyło się szkolenie dla przyszłych inżynierów.

Efektowne know-how

To już tradycja, że podczas targów SECUREX organizowane są efektowne pokazy. Jednym z nich była symulacja napadu na konwój bankowy, który dokonał się na oczach sporej grupy publiczności i mediów. Wydarzenie odbyło się przy współudziale policji. Poprzedziło je III Forum Bezpieczeństwa Społeczności lokalnych o roli policyjnych klas mundurowych w kontekście kształtowania postaw obywatelskich młodzieży w aspekcie bezpieczeństwa. Debata pozwoliła na wymianę doświadczeń w zakresie 11-letniego funkcjonowania klas o profilu policyjnym, dyskusji nad potrzebą doskonalenia ich rozwiązań prawno-organizacyjnych. Forum to cykliczna inicjatywa Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Przy współpracy z Polską Izbą Ochrony z kolei odbyła się akcja specjalna – Kryptonim VINCI. – Pokazy uświadamiają odbiorcom, na czym polega ochrona, jak to wygląda w praktyce. Zwykły śmiertelnik widzi system zabezpieczeń i efekt końcowy. Nie widzi przebiegu wydarzeń. A żeby ochronić mienie, potrzebny jest cały zbiór procesów, systemów, ciężkiej pracy i wykorzystania odpowiednich technik – tak pokazy skomentował Marcin Pyclik, prezes zarządu Polskiej Izby Ochrony.

Szykujmy się na kolejną edycję

Uczestnicy tegorocznej edycji podsumowali ją jako dobre miejsce i czas dla biznesu. Odbyli wiele spotkań zarówno tych spontanicznych, jak i widniejących w ich harmonogramach na wiele miesięcy przed targami. Dlatego już dziś warto podjąć decyzję o wzięciu udziału w tym największym w Europie Środkowej wydarzeniu za dwa lata: w 2020 r. Szczegółowe informacje na temat kolejnej edycji publikowane będą sukcesywnie na stronie targów www.securex.pl.

Bezpośr. inf. Marta Rybko
Zespół Promocji Sprzedaży/Promotion team
tel. +48 61 869 23 85
kom. 691 033 299
e-mail: marta.rybko@mtp.pl

Opracowanie: Redakcja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie https://zabezpieczenia.com.pl/fotogalerie.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony