Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Security Forum by Dahua – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

29 listopada 2018 r. w Warszawie, w Renaissance Warsaw Airport Hotel, odbyła się pierwsza edycja Security Forum by Dahua. Organizatorem forum była firma Dahua Technology Poland. W imieniu organizatorów gości powitali Colin Wang – Managing Director of Dahua, CEE & Nordic – i Joanna Skarbek – Event & Training Manager, CEE & Nordic.

W spotkaniu wzięło udział siedem firm partnerskich z Polski i Europy i prawie trzystu uczestników, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele służb mundurowych i instytucji publicznych, projektanci oraz osoby odpowiedzialne za infrastrukturę krytyczną.


Super platynowym partnerem spotkania była firma Seagate, platynowym Intel, złotym AxxonSoft, a srebrnym QNAP i BFT Polska. Forum towarzyszyła wystawa produktów.

Podczas prelekcji gospodarz podał przykłady działających na świecie systemów Dahua Technology. Dzięki współpracy z firmą Intel i zaimplementowanym w produktach mechanizmom sztucznej inteligencji wykorzystującym algorytmy głębokiego uczenia się istnieje możliwość detekcji i rozpoznawania twarzy. Opracowany przez firmę Dahua Technology system rozpoznawania twarzy wykorzystywany w systemach dozoru wizyjnego w dużych miastach i w transporcie gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa i ułatwia pracę służbom za nie odpowiedzialnym. Podczas forum zaprezentowano system ochrony węgierskiej granicy, w którym wykorzystane są rozwiązania firmy Dahua Technology.

W trakcie forum uczestnicy mogli poznać asortyment pamięci masowych firm QNAP i Seagate. Odpowiedni dobór pamięci masowej do systemu monitorowania zapewnia bezpieczne przechowywanie i odzyskiwanie danych.

Integracja systemów zabezpieczeń musi być dokonana już na etapie projektowania każdego z nich, dlatego duże znaczenie ma zarządzanie projektami. To zagadnienie omówiła Wioletta Kastrau – dyrektor ds. rozwoju produktów i usług w International Project Management Association Polska (IPMA Polska). Stowarzyszenie IPMA Polska umożliwia wymianę doświadczeń wszystkim zainteresowanym zarządzaniem projektami.

Przykłady wdrożeń oprogramowania AxxonSoft służącego do obsługi wizyjnych systemów dozorowych omówił prezes zarządu AxxonSoft Polska – Paweł Trojak.

Firma BFT Polska zaprezentowała zapory antyterrorystyczne pozwalające sterować ruchem samochodowym i zabezpieczające przed nieuprawnionym wjazdem pojazdu.

Spotkanie zakończyło się konkursem i rozdaniem nagród. Andrzej Jarzyna – Sales and Operations Director, CEE & Nordic, w Dahua Technology Poland – podziękował przybyłym gościom za uczestnictwo, a polskiemu zespołowi za organizację. Najprawdopodobniej kolejna edycja forum odbędzie się jesienią 2019 roku.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, a zespołowi Dahua Technology Poland życzymy pomyślności i sukcesów w nowym roku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie https://www.zabezpieczenia.com.pl.

Bezpośr. inf. Ela Końka

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony